Невидимі брекети: як таємно виправити прикус

Зміст:

  1. Умовно невидимі брекети
  2. непомітне лікування
  3. Плюси і мінуси лінгвальних брекетів
  4. Установка лінгвальних брекетів
  5. Невидимі брекети: ціна
  6. Невидимі брекети: відгуки

Невидимі брекети - що це, як працює і скільки коштує?

Щодо виправлення зубів і вирівнюванні прикусу мріють багато, але не всі готові ходити з видимої металевою конструкцією в роті. На щастя, в кінці минулого століття були винайдені невидимі брекети, які зараз набули широкого поширення і можуть бути встановлені практично в будь-якому центрі ортодонтії.

Умовно невидимі брекети

Перш, ніж говорити про повністю невидимих брекетах, коротко зупинимося на методах виправлення прикусу, які позиціонуються як непомітні.

По-перше, це сапфірові брекети. Вони, як і більшість інших брекет-систем встановлюються на зовнішню поверхню зубів. А своєї невидимості досягають за рахунок прозорості матеріалу. Ці брекети дійсно малопомітні, але все ж розглядати їх можна, особливо, якщо вони з`єднані металевою дугою.

По-друге, непомітними називають брекети з кераміки. Вони за кольором і структурі наближаються до емалі зубів і тому, дійсно, не кидаються в очі. Чи можна їх назвати невидимими брекетами? Фото керамічних брекетів, встановлених на зубах, демонструють, що ці брекети все ж можна побачити.

непомітне лікування

По-справжньому невидимими можна назвати тільки одну різновид брекетів - лінгвальні брекети. Вони встановлюються з внутренеей, жувальної боку зубів і абсолютно не видно ні при посмішці, ні під час розмови. Побачити їх можна, тільки заглянувши в широко відкритий рот. Так що знати про них будете тільки ви і ваш ортодонт.

Встановлювати невидимі лінгвальні брекети можна з дванадцяти років, коли всі молочні зуби замінилися постійними.

Лінгвальні брекети можуть бути лігатурними, тобто дуга міцно закріплюється в замку і брекети вимагають частого регулювання свого розміру, у міру випрямлення зубів. Бувають і безлігатурні лінгвальні брекети, в яких дуга вільно ковзає в пазах замків, і тиск на зуби регулюється самостійно.

Плюси і мінуси лінгвальних брекетів

Спочатку поговоримо про переваги цього різновиду вирівнювання зубів.

  • Головний плюс, заради якого вони і були винайдені - це їх непомітність. Чи можна побачити з боку невидимі брекети? Ні, брекети абсолютно не видно із зовнішнього боку.
  • Лінгвальні брекети зазвичай виготовляються з металу, що збільшує їх міцність і силу впливу на зуби. Тому час їх носіння може бути менше, ніж, наприклад, керамічних брекетів.
  • Не завдають шкоди м`яких тканин, що оточують зуб.
  • Через рясний омивання слиною частини зубів, розташованих під брекетами, знижується ризик виникнення карієсу.
  • Легко демонтуються після закінчення носіння.
  • Результат вирівнювання зубів добре помітний ще в процесі носіння брекет-системи, адже зуби ніщо не загороджує.

У невидимих лінгвальних брекетів є і ряд недоліків:

  • Вони займають певний простір в роті.
  • Звикання до них відбувається довше, ніж до вестибулярним брекетів (тим, які наклеюються на зовнішню сторону зубів).
  • У пацієнта, в перший час носіння брекетів, може виникнути шепелявість і інші дефекти мови. У міру звикання до брекетів ці дефекти усуваються.
  • За зубами потрібно посилений догляд, так як в брекетах можуть застрявати частинки їжі, видаляти які, через внутрішнє розташування брекетів, незручно.
  • Не всі патології прикусу можна виправити за допомогою лінгвальних брекетів. У деяких випадках не обійтися без більш традиційних брекет-систем, які розташовуються зовні зубів.

Установка лінгвальних брекетів

Установка лінгвальних, як і всіх інших брекетів, починається з консультації фахівця. Тільки він може вирішити, чи підходять у вашому випадку невидимі брекети, або вам все ж краще вибрати вестибулярні. Ортодонт робить знімки, після чого приймається рішення про встановлення брекетів.

Наступний крок - це зліпки з щелепи пацієнта. Вони потрібні для того, щоб в лабораторних умовах створити індивідуальну модель щелепи і до неї підігнати брекет-систему.

Брекет-система, виготовлена в лабораторії, переноситься на щелепу пацієнта. Брекети приклеюються стоматологічним клеєм за допомогою спеціальної силіконової капи.

Невидимі брекети: ціна

Вартість лінгвальних брекетів значно перевищує вартість вестибулярних. Навіть найдешевший варіант навряд чи буде коштувати менше 150 тисяч рублів.

Звичайна ціна невидимих брекетів, що включає вартість самої брекет-системи, установки, зняття і обслуговування протягом усього періоду лікування становить 220 -250 тисяч рублів.

Невидимі брекети: відгуки

Христина, Москва. Мені поставили лінгвальні брекети спочатку на нижню щелепу. Ставила в середу, до кінця тижня взяла відгули на роботі. У понеділок я вже зовсім нормально розмовляла, і ніхто не помітив ні дефектів мовлення, ні того, що у мене на зубах стоять брекети. Через два тижні сталася установка брекетів на верхній щелепі. З дикцією на цей раз було гірше і зуби боліли. Але через кілька днів все прийшло в норму. Зараз все добре. Минуло вже півроку, помітні результати: зуби підрівняти.
Юлія, Краснодар. Тиждень тому поставила невидимі брекети на верхню щелепу. На нижню буду ставити звичайні, надто дорого. Ніяких особливих проблем, яких я так боялася, не помічаю. Так, з дикцією спочатку не все гладко, шиплячі важко вимовляти. Але я звикла дуже швидко, буквально за день-два. Під час їжі доводиться контролювати руху мови, щоб він не сильно терся об брекети. До цього теж звикаєш через якийсь час. Щодо чистки теж все прийнятно. Так, потрібно чистити зуби довше і уважніше, але що в цьому поганого? Зате вже через кілька місяців я буду посміхатися красивими зубами!
Маргарита, Нижній Новгород. Я до процесу підійшла дуже відповідально, довго читала літературу, щоб самій зрозуміти, що до чого, потім довго вибирала лікаря. Зрештою зупинилася на клініці, яка працює за німецькими технологіями, а самі брекети виготовляються в Німеччині після зняття тут зліпків. Спочатку заплатила 10 тисяч рублів передоплати, потім чекала два тижні, коли прийдуть мої брекети. Перед установкою заплатила ще 150 тисяч. Зараз ходжу з брекетами, їх не видно, звикла з ними є і говорити. Всім задоволена. Пізніше потрібно буде заплатити ще два рази по 60 тисяч, так що все лікування, разом з ретенційним періодом обійдеться в 250 тисяч. Це звичайна ціна для гарної клініки. Всі етапи лікування фотографуються і зберігаються в файлі, який мені віддадуть після закінчення лікування.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже