Брекети керамічні: ціна, переваги, відгуки

Зміст:

  1. Які бувають брекети
  2. Особливості керамічних брекетів
  3. Переваги та недоліки брекет-систем з кераміки
  4. Безлігатурні або самолігуючі керамічні брекети
  5. Відгуки пацієнтів про керамічних брекетах
  6. Вартість виправлення прикусу керамічними брекетами

Керамічні брекети: ціни та відгуки

Керамічні брекети - найпоширеніша на сьогоднішній день альтернатива брекетів з металу. Їх головна відмінність - менша помітність на зубах, тому вони більш прийнятні з естетичної точки зору. Які брекети краще носити в кожному конкретному випадку, вирішує лікар. Або ви, після того, як вислухаєте думки кількох спеціалістів. Яка брекет-система коштує дорожче, брекети з металу або брекети керамічні? Ціна на брекети з кераміки в середньому вище, за рахунок більш високої вартості матеріалу.

Які бувають брекети

Для того, щоб краще представляти відмінності однієї брекет-системи від іншої, коротко розберемося з їх класифікацією.

За місцем розташування на зубах брекети діляться на:

  • Зовнішні (вестибулярні) - ті, які розташовуються на зовнішній стороні зубів.
  • Внутрішні (лінгвальні) - брекети, закрепляемості на внутрішній, жувальної стороні зубів.

За матеріалом, що використовується для виготовлення, брекети бувають:

  • Металеві (іноді - золоті).
  • Пластикові.
  • Керамічні.
  • Сапфірові.
  • Комбіновані (коли використовується два матеріали, наприклад, пластик і метал).

За способом закріплення дуги на брекетах вони бувають:

  • Класичні (в яких використовуються лігатури).
  • Безлігатурні (самолігуючі).

Особливості керамічних брекетів

Популярність брекетів керамічних обумовлена в першу чергу тим, що вони малопомітні на зубах. Помітна тільки з`єднує їх дуга, яка найчастіше буває з металу. У деяких випадках використовують дугу білого кольору, що ще більше знижує помітність брекет-системи.

Керамічні брекет-системи відносяться до вестибулярним, тобто закріплюються на зовнішній стороні зубів. Кріпляться вони за допомогою спеціального стоматологічного клею. Керамічні брекети бувають монокристалічні та полікристалічні. Перші непрозорі і за кольором збігаються із зубною емаллю. Другі мають прозору матову структуру і зовсім непомітні на зубах.

Брекети з кераміки впливають на зубний ряд не так інтенсивно, як брекети з металу, тому носити їх доводиться трохи довше. Але виглядають вони набагато краще і непомітніше, тому багато пацієнтів, особливо дорослі люди, готові збільшити термін носіння брекет-системи за рахунок поліпшення її зовнішнього вигляду.

Переваги та недоліки брекет-систем з кераміки

Розглянемо більш досконально керамічні брекети: плюси і мінусидля пацієнта, що стосуються установки, зручності носіння і результативності лікування.

Переваги брекет-систем з кераміки перед системами з інших матеріалів наступні:

  • Менша травмоопасность для слизової оболонки рота. Кераміка, з якої роблять брекети володіє гладкою структурою, а форма у брекетів закруглена, без кутів, які при постійному носінні могли б травмувати або натирати область щік, ясен і внутрішньої поверхні губ.
  • Стійкість до фарбувальних пігментів, які містяться в деяких продуктах, таких як ягоди, червоне вино, кава, чай і т.п. Кераміка захищена від їх впливу, тому брекети темніють і не жовтіють з часом.
  • Міцність матеріалу. Кераміка відноситься до матеріалів високої міцності, що знижує ризик поломки і заміни брекетів під час носіння.
  • Хороша фіксація. Брекети з кераміки, завдяки своїй структурі добре закріплюються на поверхні зуба, ризик їх відклеювання мінімальний.
  • В цілому керамічні брекет-системи зручніші для носіння і завдають менше дискомфорту пацієнтам, ніж металеві.
  • Прекрасні естетичні якості - головний плюс брекетів керамічних. Фото, зроблені після установки керамічних брекет-систем, особливо з білої дугою, наочно демонструє їх непомітність.

Недоліки брекет-систем з кераміки:

  • Перший і основний недолік - це їх висока ціна. Вони коштують дорожче, ніж брекети з металу.
  • Збільшуються терміни виправлення прикусу.
  • Керамічні брекети дуже щільно прилягають до зубної емалі, і якщо на ній є якісь пошкодження, то в міру носіння брекетів вони можуть посилитися.

Безлігатурні або самолігуючі керамічні брекети

Брекети керамічні безлігатурні відрізняються відсутністю жорсткої фіксації в місці прикріплення дуги до замочку, який знаходиться на зубі. При носінні траціціонних, лігатурних брекетів, пацієнт повинен раз на місяць відвідувати ортодонта для регулювання дуги. При носінні безлігатурні або самолігуючі брекетів цього робити не потрібно, система сама себе регулює.

Безлігатурні брекети винайшов американський ортодонт Дуайт Даймон. Їх відмінність від традиційних брекет-систем полягає у відсутності в їх конструкції додаткових деталей, таких як лігарури, гумки, металеві дужки. Дуга закріплюється в замочках, але не фіксується міцно. Вона знаходиться в пазах і може ковзати, визначаючи ділянки зубів, на які потрібно велике навантаження і здійснюючи це навантаження.

Переваги самолігуючі керамічних брекетів:

  • На установку і зняття брекет-системи потрібна менша кількість часу.
  • Тиск на м`які тканини ясен, що знаходяться безпосередньо навколо зубів, мінімально. Судини пародонту НЕ передавлюються і кровообіг і клітинна активність в нормі.
  • Безлігатурні брекет-системи більш фізіологічні, при їх використанні практично не буває дискомфорту і болю.

    Керамічні брекети для виправлення прикусу: непомітно і ефективно

  • Слізітой не ушкоджуються.
  • Ризик появи карієсу на зубах, які перебувають під брекет-системою, мінімальний.
  • Хімічно інертні (непроникні для фарбувальних речовин).
  • Доглядати за зубами за відсутності лігатур набагато простіше.
  • Термін випрямлення зубів і кількість візитів до ортодонта при використанні безлігатурні брекетів знижуються.
  • Висока естетичність зовнішнього вигляду брекетів.
  • Підвищена міцність.
  • Практично немає протипоказань до використання, самолігуючі брекет-системи можна застосовувати навіть при пародонтозі.
  • Знімати такі брекети набагато простіше, ніж брекети з лігатурами.
  • Вплив на м`язовий апарат в області щелепи при застосуванні таких брекетів мінімальне.

Брекети без лігатури в даний час набули широкого поширення завдяки своїм численним перевагам в процесі випрямлення зубів і простоті в експлуатації. Самолігуючі брекети можуть бути виготовлені як з кераміки, так і з металу або сапфіру.

Як відгукуються про брекет-системах з кераміки ті, хто вже пройшов курс лікування або недавно установілбрекети керамічні? Відгуки пацієнтів, яким встановили керамічні брекети, в основному, позитивні. Те ж стосується тих, хто вже пройшов лікування, випрямив зуби і зняв брекет-систему.

Марина, Перм. Один рік і три місяці я носила керамічні брекети. Звичайно, деякий час пішов на звикання, але вже через два тижні я їх абсолютно не помічала. І, що особливо приємно, що оточують теж на брекети ніяк не реагували. Звичайно, якщо придивитися, брекети можна було побачити, але на поверхневий погляд вони були зовсім непомітні. Зате тепер у мене ідеально рівні зуби! Нарешті збулася моя мрія. З дитинства не могла спокійно бачити в дзеркалі свою Кривозуба посмішку.
Анастасія, Кіров. За півтора року носіння мої керамічні брекети не пожовтів і не потемніли. Нічого не відколюється і не відламується. Все стоїть так само, як в перший день. Зуби вже помітно рівніше, і до кінця лікування залишається всього чотири місяці. До сих пір не можу повірити, що у мене тепер будуть прямі і красиві зуби. З нетерпінням чекаю того моменту, коли мій ортодонт зніме брекети і я побачу результат.
Михайло, Москва. У мене були дуже криві зуби, і верхні, і нижні. Довго не наважувався поставити брекети, думав, буду по-дурному виглядати, адже доросла людина вже. Після декількох консультацій з фахівцями все ж зважився. Вибрав самі непомітні, керамічні, хоча мене відразу попередили, що лікування через це трохи затягнеться. Я вирішив, нехай буде довше, але непомітніше. Відходив з брекетами два роки. Все нормально, ніхто пальцем не показував, брекети, і правда, виявилися практично непомітними. Нещодавно мені їх зняли. Поки що вдягаю на ніч ретейнери, щоб зберегти результат. Дуже задоволений, що все ж таки зважився.
Олена, Казань. Ношу керамічні брекети четвертий місяць. Естетикою абсолютно задоволена. Рада, що ні поставила металеві, хоча вони і були дешевші. Незручностей особливих не відчуваю, хіба що чистити зуби стало важче, ну а як інакше? Тепер залишилося чекати результатів. Дещо помітно вже зараз.

Вартість виправлення прикусу керамічними брекетами

Ми переконалися в численних перевагах керамічних брекетів і дізналися про деякі їхні недоліки. Залишився ще один важливий питання: скільки все це коштує.

В цілому керамічні брекети коштують дорожче, ніж металеві або пластмасові, але дешевше, ніж сапфірові. Ціни в різних клініках і регіонах можуть сильно відрізнятися. Це залежить від складності системи, від конкретних матеріалів, від фірми-виробника. У зазначену вартість входить як сама брекет-система, так її обслуговування.

Середня ціна керамічних брекетів для однієї щелепи - 30 тисяч рублів. Іноді можна поставити брекети за 20 і навіть за 15 тисяч. У деяких випадках ціна брекетів з кераміки збільшується до 40 -50 тисяч рублів.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже