Себідін - протизапальний і антисептичний препарат

Себідін - препарат, активно застосовується в стоматології і отоларингології

Себідін - місцеве засіб, що застосовується в стоматологічній практиці і отоларингології. Випускається у вигляді таблеток для розсмоктування. Таблетки мають круглу форму, зрізані краю, оранжево-рожевий колір з невеликими вкрапленнями. У кожній таблетці міститься 5 міліграмів дигідрохлориду хлоргексидину і 50 міліграмів аскорбінової кислоти. В якості допоміжних компонентів використовуються: сахароза, очищений тальк, пігменти, червоний і жовтий, фруктова есенція, метилцелюлоза і стеарат магнію.

Дія препарату себидин

Себідін входить в фармакологічну групу антисептичних засобів і вітамінних препаратів. У стоматології і отоларингології при запальних та інфекційних процесах на слизових порожнини рота, горла і глотки призначається себидин. Інструкція по застосуванню вказує, що в низьких концентраціях себидин діє як бактеріостатичний засіб, в високих - як бактерицидний. Він блокує дію патогенних мікроорганізмів. У їх числі стафілококи, стрептококи, грибок різновиди Candida, Escherichia coli та інші анаеробні і аеробні бактерії. хлоргексидин, який є основним активним компонентом себідін, зв`язується з клітинними стінками бактерій, тим самим пошкоджуючи їх структуру.

Аскорбінова кислота, що міститься в себідін, сприяє посиленню захисних функцій організму, стимулює регенерацію тканин і допомагає усунути набряк слизових. Крім того, вона зменшує ламкість і проникність капілярів і є яскраво вираженим антиоксидантом.

Препарат відрізняється локальною дією, тільки 1% хлоргексидину вбирається в травну систему. Виводиться хлоргексидин, в основному, з каловими масами (90% препарату). Максимальна концентрація хлоргексидину в складі крові виявляється через тридцять хвилин після прийому препарату. У цей момент вона становить 0,206 мкг / г.

Аскорбінова кислота абсорбується в шлунково-кишковому тракті. Вона зв`язується з білками плазми, ступінь пов`язаності - 25%. Напіввиведення аскорбінової кислоти з плазми крові настає протягом 16 днів. Вона метаболізується до щавлевої кислоти і дигідроаскорбінової кислоти. Виводиться здебільшого з сечею.

Показання для використання себідін

Себідін може бути призначений для вислову ряду хвороб порожнини рота і ЛОР-органів:

  • Гінгівіт, або запалення ясен.
  • Глоссит, або запалення язика.
  • Пародонтит - запалення і кровоточивість ясен.
  • Стоматит різної етіології, зокрема, афтознийстоматит.
  • Хронічне запалення слизових порожнини рота.
  • Виразкові ураження слизових.
  • Запалення гортані.
  • Ангіна, фарингіт, ларингіт.
  • Інфекції порожнини рота.

Себідін також призначається після хірургічних втручань в порожнині рота і горла.

Спосіб застосування себідін

Лінгвальні таблетки застосовуються для розсмоктування. Препарат призначається дорослим і дітям не молодше 12 років.

Дозування: одна таблетка себідін розсмоктується від 4 до 5 разів на день. Розсмоктувати потрібно якомога повільніше, це забезпечить кращу дію активних компонентів препарату. Ковтати таблетку не рекомендується.

Стандартний курс лікування себідін - один тиждень. Іноді лікування може бути продовжено до двох тижнів. Але застосовувати препарат довше 14 днів не слід.

Мараславін - лікувальний розчин для полоскання зубів, дізнайтеся, при яких захворюваннях призначається препарат.

Що являє собою знамените ліки Тантум верде і в яких випадках воно призначається? Читайте про це в нашій статті.

Побічні реакції на препарат і протипоказання

Побічні ефекти від застосування себідін зустрічаються нечасто. Серед них можуть бути:

  • Алергічні реакції (висипання на шкірі, сінна лихоманка, закладеність носа).
  • Зміна смакового сприйняття.
  • Освіта зубного нальоту.
  • Пігментація зубів (коричневі плями).
  • Паротит.
  • Хворобливі відчуття і роздратування мови.
  • Подразнення слизових оболонок порожнини рота і горла.

Протипоказанням до використання себідін є підвищена чутливість або непереносимість будь-якого компонента, що входить до складу ліків.

Інша протипоказання - дитячий вік до 12 років.

Людям, що страждають на діабет і схильністю до виникнення карієсу слід застосовувати препарат з обережністю, так як в його складі є сахароза.

Використання себідін при вагітності і під час годування грудьми

Призначення себідін при вагітності можливо тільки після консультації з фахівцем. Безпека себідін для розвитку плода не встановлена зі стовідсотковою ймовірністю, хоча лабораторні дослідження на тваринах не виявили ніяких шкідливих впливів на зародок.

Те ж стосується призначення себідін при лактації. За результатами лабораторних випробувань, шкідливих відхилень не виявлено. Але даних досліджень недостатньо для абсолютної впевненості.

Інші вказівки по використанню препарату

Встановлено, що себидин не впливає на реакцію людини і психофізичну здатність керувати транспортними засобами та складними механізмами.

Взаємодія себідін з іншими медикаментозними препаратами при одночасному прийомі вивчено недостатньо.

Придбання і зберігання препарату

Себідін знаходиться у вільному продажі і відпускається без рецепта. В будь-якій аптеці або інтернет-магазині можна придбати комбінований препарат місцевої дії себидин. Ціна даного лікарського засобу - 90-120 рублів за упаковку, яка містить 20 таблеток.

Зберігається себидин протягом 3 років. Умови зберігання препарату себидин: сухе, темне місце, недосяжному для дітей місці. Температура зберігання не повинна бути вище 25 градусів.

Стоматологи і отоларингологи нерідко призначають своїм пацієнтам препарат себидин. Відгуки про ліки, в основному, позитивні.

Карина, Краснодар. Себідін дійсно допомагає при різних запаленнях. Вперше мені його призначив лікар, коли у мене була гнійна ангіна. Мені сподобався його ефект. Потім, коли у мене запалилася ясна, я, ознайомившись з інструкцією, призначила його собі самостійно. І він знову мене не підвів. Запалення пройшло за пару днів.
Надія, Томськ. Мені призначили себидин, коли у мене ріс зуб мудрості. Ріс він довго, болісно, ясна опухала, важко було жувати. Себідін мені допомагав зняти пухлина ясна. Біль теж зменшувалася після розсмоктування. Зуб, правда, потім все одно довелося видалити, так як ріс він неправильно, і користі від нього не було. Після видалення теж розсмоктуються себидин, щоб все швидше зажило.
Олег, Нижній Новгород. Нещодавно у мене був стоматит, дуже хворобливий і неприємний. Лікар прописав себидин. Лікування пройшло успішно, стоматит зажив за три-чотири дні. Раніше на це йшла тиждень.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже