Гексаспрей: застосування, відгуки, ціна

Зміст:

  1. Дія препарату гексаспрей
  2. Показання для призначення гексаспрея
  3. Використання ліки гексаспрей
  4. Протипоказання до застосування препарату
  5. Побічні ефекти від застосування гексаспрея
  6. Особливі вказівки до застосування препарату
  7. придбання препарату
  8. Відгуки про застосування гексаспрея

Гексаспрей - ліки локального застосування, яке призначається при захворюваннях порожнини рота

Гексаспрей - препарат локального застосування, який надає комбінована дія на слизові оболонки порожнини рота і носоглотки. Основна діюча речовина цих ліків - біклотімола. Гексаспрей відноситься до групи медичних препаратів гекса (гексаліз, гексадрепс). Препарат випускається у формі спрею, в одному флаконі об`ємом 30 мл міститься 0,75 г біклотімола.

Дія препарату гексаспрей

Біклотімола - антисептична речовина з високою ефективністю і низькою токсичністю - є головним компонентом гексаспрея. Інструкція по застосуванню повідомляє, що, крім біклотімола, в препараті містяться: спирт, метилпарабен, анісова масло, сахарин натрію, мікрокристалічна целюлоза, соєвий лецитин, гліцерин, етанол, очищена вода, амонію гліціррізінат, динатрію едетат. Всі ці компоненти сприяють кращому сприйняттю і засвоєнню біклотімола.

Гексаспрей має антибактеріальну дію, протизапальний ефект і впливає як місцевий анальгетик. Він відрізняється довго зберігаються для місцевим впливом, яке забезпечується повільною швидкістю всмоктування біклотімола зі слизової оболонки.

Гексаспрей має бактеріостатичну і бактерицидну дію відносно наступних патогенних мікроорганізмів: стрептококи, стафілококи, пневмодіплококкі, Hemophilus, S. Epidermidis, Sf. Aureus, а також штами, які зазнали мутації і стійкі до дії пеніциліну, оксациліну, спирамицина і інших речовин, що застосовуються в фармакології.

Антисептик біклотімола протягом 10 хвилин після початку застосування руйнує мукополісахаридних оболонку клітин бактерій.

Показання для призначення гексаспрея

Гексаспрей призначають при різних запально-інфекційних станах в носоглотці і порожнини рота. Серед них:

  • Стоматит будь-якої локалізації та різновиди
  • Запальні процеси в яснах, або гінгівіт
  • Поразки мови різної етіології, або глосит
  • Пародонтит - запалення і кровоточивість ясен
  • Періодонтит - запальні процеси в тканини періодонта
  • Виразки і ранки на слизових оболонках
  • Роздратування і травми слизових оболонок і м`яких тканин, викликані носінням брекетів або протезів
  • Інфекції і запалення ЛОР-органів: тонзиліт, фарингіт, ларингіт
  • Гексаспрей застосовується в післяопераційний період, в тому числі і після видалення зубів
  • Після травматичних стоматологічних маніпуляцій: кюрретаж, гінгівектомія, гінгівопластика і т.п.

Використання ліки гексаспрей

  • Препарат застосовується локально, на уражену область, шляхом розпилення з балончика. Балончик при розпилюванні слід тримати строго вертикально.
  • Стандартне дозування по два впорскування аерозолю 3 рази на день. Застосування гексаспрея не залежить від прийомів їжі.
  • Перед здійсненням впорскування флакон необхідно декілька разів струсити.
  • Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів. Збільшення терміну застосування препарату можливо, але тільки під наглядом лікаря.
  • Позитивний ефект повинен виявитися не пізніше ніж через п`ять днів з початку лікування. В іншому випадку потрібно переглянути призначення препарату.

Відео: CarPrice - вигідно чи обман (чесний відгук)

Дізнайтеся про ефективне протизапальну засобі - себідін. Коли воно призначається і як діє

Що за ліки гексаліз і коли воно застосовується - читайте про це тут.

Протипоказання до застосування препарату

Гексаспрей не можна призначати дітям молодше 2,5 років через загрозу ларингоспазма. Підвищена чутливість пацієнта до основного активного компоненту препарату або до будь-яких допоміжних речовин також є протипоказанням до його застосування. Пацієнтам, які страждають на діабет, потрібно знати, що серед компонентів гексаспрея присутній сахароза.

Відео: діабет аль водорості купити

Побічні ефекти від застосування гексаспрея

Алергічні реакції різних типів (висип на шкірі, набряк, кропив`янка)

При використанні гексаспрея довше 10 днів можливе виникнення грибкових або бактеріальних інфекцій ротової порожнини через порушення природної мікрофлори.

Особливі вказівки до застосування препарату

  • Гексаспрей не можна застосовувати одночасно з іншими антисептиками місцевої дії.
  • Протипоказань до призначення гексаспрея при вагітності не існує. Його можна використовувати і в період лактації. Однак в цих випадках препарат повинен використовуватися тільки за призначенням лікаря.
  • Про випадки передозування препарату не відомо.
  • Можливе використання гексаспрея одночасно з антибіотиками або в якості монотерапії.

придбання препарату

Препарат знаходиться у вільному продажі, для його придбання не потрібен рецепт лікаря.

Ціна одного флакона гексаспрея може скласти від 250 до 300 рублів.

Зберігати гесксаспрей слід в сухому і темному місці, при стандартній кімнатній температурі. Гексаспрей може зберігатися до п`яти років.

У більшості випадків застосування гексаспрея відгуки про нього позитивні. Це відноситься і до використання препарату в стоматологічній практиці, і в отоларингології.

Олександр, Кисловодськ. Після видалення зуба мудрості у мене опухла і боліла ясна. Мені порадили побризкати гексаспрей на хворе місце. Бризкати було не дуже зручно, так як запалене місце знаходилося глибоко в роті. Але я все ж примудрився, побризкав ясна. Стало легше. Повторив ще два рази, через кілька годин. На наступний день ясна вже не хворіла і не була опухлої. Для профілактики застосовував його ще два дні.
Алевтина, Єлабуга. Моїй доньці гексаспрей дуже добре допоміг при стоматиті. Стоматит з`явився на внутрішній стороні щічки, хворів, важко було їсти й розмовляти. Після впорскування гексаспрея відразу ж ставало краще, у нього є знеболюючий ефект. Правда, через годину біль знову з`являлася, але все одно загоєння проходило досить швидко. А я лікувала цим препаратом своє хворе горло. Мені він теж допоміг практично відразу, може, тому що я почала лікування на початковій стадії. Та й смак у нього приємний, анісовий. Мені подобається.
Катерина, Омськ. У мене часто бувають і проблеми з горлом, і запалення ясен. Виявляється, гексаспрей можна застосовувати в обох випадках. Спочатку я лікувала їм хворе горло. Мені сподобалося його м`якість, він не дратує горло і слизові рота, не палить, від нього не з`являються неприємні відчуття. Зазвичай, якщо починає боліти горло і я відразу бризкав гексаспрей, то все проходить за два-три дні. Те ж стосується і запалення ясен, і стоматитів. А ще його зручно з собою носити, тому що носик складається і флакон не займає багато місця.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже