Чищення зубів у стоматолога: відчуйте різницю!

Зміст:

  1. Види професійної чистки зубів
  2. Зняття зубного каменю ультразвуком
  3. Видалення нальоту повітряним потоком
  4. Полірування поверхні зубів
  5. покриття фторлаком
  6. Чи всім потрібна гігієнічна профілактика
  7. Зворотний ефект: чутливість зубів і кровоточивість ясен
  8. Ціна запитання
  9. Переваги професійного чищення

Переваги чистки зубів у стоматолога. Фото: Leonid & Anna Dedukh - Fotolia.comЗдорові зуби - це, як не дивно, ознака добробуту і благополуччя людини. Сьогодні «голлівудська посмішка» - не просто відоме словосполучення, а ідеал, до якого прагне сучасне суспільство. Цьому активно сприяє і зубна індустрія - пасти, гелі, розчини - все на один результат: боротьбу з нальотом на емалі. Але потемніння емалі запобігти неможливо - з віком вона стає тонкою, та й колір зубів дає не емаль (вона прозора), а дентин, який під нею знаходиться. У молодого організму емаль товщі і зуби здаються біліше. З віком вона стає тонкою, і крізь неї просвічує жовтий дентин. Хімічні барвники, присутні в багатьох продуктах, вбираються в емаль, відкладаються у вигляді нальоту, тому зуби темніють. З звичайного нальоту починаються багато хвороб зубів -зубний камінь, карієс, хвороби ясен. Професійне чищення зубів - не данина моді, а розумне піклування про здоров`я зубів і ясен. Головна мета цих процедур - профілактика зубів і ясен. Самостійним відбілюванням домашніми засобами фахівці захоплюватися не радять - є велика ймовірність нашкодити самому собі. Тільки лікар може порадити, який вид чищення зубів у стоматолога підходить саме для цих зубів і показана чи вам взагалі ця процедура.

Види професійної чистки зубів

Крім щоденної гігієни ротової порожнини існує і «генеральне прибирання» для зубів, яку зубні лікарі радять проводити хоча-б раз на рік. Професійне чищення зубів проводять безпосередньо в стоматологічному кабінеті, в домашніх умовах це неможливо. Медики рекомендують цю процедуру проводити до початку стоматологічного лікування - це сприятливо для стану ясен, дає можливість стоматологу побачити карієс на ранній стадії, і після чистки підібрати точний відтінок нової пломби.

Ще недавно професійну чистку проводили механічно спеціальним стоматологічним інструментом. Ця процедура була досить тривалою і травматичною. Сьогодні на озброєнні стоматологів ультразвукове та лазерне обладнання. Процедура комплексної чищення зубів займає по часу близько години і складається з декількох етапів:

  • видалення зубного каменю над- і під яснами ультразвуком;
  • очищення м`якого пігментованого нальоту піскоструминним апаратом;
  • нанесення захисного гелю з фтором.

Зняття зубного каменю ультразвуком

На першому етапі гігієніст видаляєзубний камінь (При його наявності). Зубний камінь досить твердий за складом, і механічним шляхом видалити його неможливо. Правда, є ще хімічний спосіб, але його також можна назвати ідеальним, тому що завжди є ризик пошкодження емалі. Для цієї мети він використовує ультразвуковий скейлер з мікровібраціями. Скейлер генерує ультразвукові хвилі, м`яко очищають камені. Водяним напором охолоджують, знижують неприємні відчуття і полегшують видалення зубного каменю. Процедура безболісна, не є небезпечною для ясен і зубної емалі, адже зубний камінь не такий твердий як емаль. Для чутливих зубів, а також при необхідності зняти поддесневой наліт стоматолог пропонує місцеву анестезію. На фото - чистка зубів у стоматолога до і після.

Видалення нальоту повітряним потоком

Зубний наліт: до і після чистки. Фото з сайту https://alternativa-mc.ruСкейлер з зубними бляшками не справляється, до того ж після ультразвукової чистки на зубах поверхня залишається шорсткою. Для полірування і очищення зубів від м`якого нальоту використовують повітряно-абразивної систему. Піскоструминним приладом методом Air Flow при великому тиску з наконечника апарату подається аерозоль з дрібнодисперсного суспензії води і соди. Цим складом ефективно видаляють наліт і поверхневу пігментацію, а також злегка шліфують емаль по всій зубної поверхні. Після процедури зубам повертається гладкість і природний колір, тому такий спосіб Air Flow отримав назву «відбілюючий». Піскоструминна чистка не є альтернативою для ультразвукової, так як зубний камінь вона не видаляє.

Полірування поверхні зубів

Після видалення твердих відкладень і м`якого нальоту поверхню зубів полірують зі спеціальної абразивної пастою, яка підбирається з урахуванням особливостей зубощелепної системи пацієнта. Навіть при наявності пломб така обробка зробить поверхню зуба ідеально гладкою, захищаючи її від скупчення зубного нальоту, а значить і від карієсу. Полірують кожен зуб окремо, домагаючись абсолютного результату. Простір між зубами, куди насадка не може проникнути, обробляють полірувальними штрипсами - спеціальними абразивними смужками дуже дрібної зернистості. Полірування - важливий етап, адже на шорсткою поверхні незабаром легко може утворитися новий зубний камінь.

покриття фторлаком

Поверхневий шар емалі завжди містить шкідливі мікроорганізми. Тому на останньому етапі процедури гігієнічної чистки зуби покривають фтористим лаком для зміцнення і профілактики підвищеної чутливості. Плівка може затримуватися на зубах до одного тижня.

Ще одна важлива деталь - за зубним каменем і нальотом можуть ховатися перші ознаки ураження карієсом, і тільки регулярна професійна чистка може запобігти його розвиток. Якщо виявилися ознаки запалення ясен, рекомендують відразу після чистки провести відповідне лікування. Паралельно гігієніст навчає пацієнта догляду за «новими» зубами і правильної гігієни ротової порожнини.

Чи всім потрібна гігієнічна профілактика

Чищення зубів у стоматолога обов`язково радять своїм пацієнтам проводити 1 - 2 рази в рік - вона не просто очищає наліт і зубний камінь, але і є ефективною профілактикою для багатьох захворювань порожнини рота. Без допомоги гігієніста не обійтися власникам брекетів, імплантатів, а також різних реставрацій: коронок, Люмініри івиниров. Ортопедичні конструкції і зуби з брекет-системою потребують особливого догляду. Гігієнічна чистка також рекомендована тим, хто збирається вибілювати або лікувати зуби. Вона підвищить ефективність процедур і дасть шанс виявити карієс на першій стадії.

Ультразвук абсолютно безпечний для вагітних, такі ж методи використовують для спостережень за розвиваються плодом. Правда, в період вагітності іноді зростає чутливість до електростатичного поля, і цей фактор здатний доставити дискомфорт і майбутній мамі, і малюкові. Якщо все-таки плануєте провести процедуру ультразвукової чистки під час вагітності, то найкращий час для подібних маніпуляцій - другий триместр.

При всій безпеки і високій технологічності сучасного обладнання для професійної гігієни, для процедури є і протипоказання. Ультразвукові скейлери і системи AirFlow не застосовують для пацієнтів з аритмією серця, ГРЗ, підвищена чутливість зубів, ерозією емалі, сильним запаленням ясен, при туберкульозі, ВІЛ-інфекції та гепатиту, а також в дитячому віці при змінному прикусі. При таких протипоказання стоматологи проводять повну процедуру видалення зубних відкладень і полірування поверхонь шляхом ручної обробки спеціальними інструментами або пастою і насадкою для бормашини у вигляді щіточки.

Зворотний ефект: чутливість зубів і кровоточивість ясен

Якщо почитати відгуки про гігієнічної чищенні зубів у стоматолога в мережі, то можна переконатися в тому, що не кожному вона пішла на користь. Підвищена чутливість зубів, запалені ясна, тріщини емалі, що випали пломби - ось невеликий перелік потенційних ускладнень. Але причина подібного результат не в самій процедурі, а в непрофесійному її проведенні. Профгігієни не є панацеєю, її не можна робити без попередньої консультації з лікарем. Для кожного пацієнта її періодичність та методика проведення повинна бути суто індивідуальною. Тому, краще постаратися знайти клініку з і гігієніста хорошою репутацією, ніж навідріз відмовлятися від профгігієни. Думки пацієнтів:

Алена. Мені професійне відбілювання доставило деякий дискомфорт, так якчутливість зубів у мене підвищена. Але заради красивих зубів я багато чого можу витерпіти. Потім ще лаком покривали, щоб зняти чутливість, але у мене вона все одно пару днів зберігалася.
Ірина. Мені все сподобалося - ніякого болю не було. Стоматолог водив по зубам якимось апаратом і знімав всю грязь. Зуби після ультразвуку стали світліше, але не надовго - я дуже каву люблю.
Катя. Я вважаю, що зубам теж догляд потрібен і не тільки вдома. На чистку ультразвуком ходжу приблизно раз на рік - частіше мені не потрібно: я не кофеманка, не курю. І все ж результатом задоволена - зубний камінь знімають, та й профілактика пародонтозу. У мене больових відчуттів немає, але подруга скаржилася.
Світлана Іванівна. Процедура не найприємніша, особливо з урахуванням моїх суперчуствітельних нижніх зубів. Після першого крику мені дали анестезію. З знеболенням 20 хвилин бормашини я витерпіла. Відбілювала зону посмішки. Був сильний камінь на верхніх зубах - тепер краса. Зник кавовий наліт на внутрішній стороні зубного ряду. Якщо у вас є паспорт і поліс, то взагалі-то ця процедура безкоштовна. Але не в моїй клініці, де я виклала 750 рублів, а через годину з`ясувала, що в моєму районі кілька поліклінік з полісом роблять те ж саме безкоштовно. Так що при зубному камені чистити треба обов`язково, а то зовсім можна зуби втратити - він як кислота їх роз`їдає.

Ціна запитання

Устаткування для професійного чищення зубів, вартість якої в межах 50 - 500 руб. за зуб, є практично в будь-якій клініці. При виборі стоматології треба звернути увагу на технічне оснащення кабінету і професіоналізм лікаря. Від цих факторів, а також від місця розташування і рівня клініки, стану ротової порожнини у пацієнта багато в чому буде залежати результат і ціна чистки зубів у стоматолога.

Перед чищенням ультразвуком проводиться діагностика. Залежно від стану зубів і ясен намічають і схему лікування, а також необхідність проведення додаткових процедур (наприклад, лікування ясен апаратом «Вектор»). Звідси і ціна в прайсі тільки орієнтовна, уточнити її можна на попередній консультації. Для загального уявлення - умови стоматологічної клініки середнього діапазону цін.

  1. Чищення зубів ультразвуком - 1000 - 2500 руб. за 1 зубної ряд.
  2. Чистка апаратом AirFlow + полірування - 1500 - 4000 руб.
  3. Відбілювання Opalcence (США) - 7800 руб.
  4. Лазерне відбілювання - 11 250 руб.
  5. Чистка Lumacool- 12 950 руб.
  6. Відбілювання Youtel - 6100 руб.
  7. Чищення зубів апаратом «Вектор» - 250 - 500 руб. за 1 зуб.
  8. Зняття зубного каменю - 90руб. за 1 зуб.
  9. Комплексна процедура (видалення каменя, відбілювання) - 3500 руб.
  10. Фторування - 500 - 1300 руб. за щелепу.

Переваги професійного чищення

І на завершення - ще раз про переваги професійного чищення зубів ультразвком:

  • очищення не тільки дрібних надясенні відкладень і пігментного нальоту, а й найбільших відкладень;
  • єдиний метод, що дозволяє надійно знімати тверді підясенні зубні камні- 
  • процедура надає потужний лікувальний ефект шляхом руйнування під дією ультразвуку хвороботворних бактерій в пародонтальних кишенях;
  • автоматична подача на кінці насадки води або антисептичного розчину дозволяє вимивати з пародонтальних кишень гній, оскільки зубного каменю, токсини і т.д. - все це має виражений лікувальний ефект при лікуванні запалення ясен;
  • процедура для пацієнта, як правило, комфортна і безболісна.
    Дискомфорт, який знімають знеболенням, буває при знятті глибоких зубних відкладень або підвищеної чутливості шийки зуба до будь-яких подразників (холодна вода і т.п.).
  • На відео - чистка зубів у стоматолога. Щоденна гігієна зубів не здатна забезпечити 100% результат. Щоб не накопичувати проблеми, хоча б іноді довірте цю процедуру професіоналам.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже