Кюретаж пародонтальних кишень: коли «почистити кишені» корисно

Зміст:

  1. Які види кюретажа існують?
  2. Відгуки пацієнтів, яким проводили цю процедуру
  3. Скільки буде коштувати така операція?
  4. Догляд за зубами і яснами після операції

Що таке кюретаж пародонтальних кишень. Фото з сайту https://nkz.32top.ruПародонтальні кишені є патологічну щілину між зубом і яснами. Залежно від тяжкості запалення, щілину може бути різних розмірів, від 3 мм і більше. В кишені скупчуються мікроорганізми, туди потрапляють залишки їжі. Мікроби розмножуються, руйнують як тканини ясен, так і кісткову тканину емалі, а також пародонтальних зв`язку. Тому, без адекватного лікування кишеню тільки збільшиться в розмірах, а запалення ясен посилиться. При повному руйнуванні пародонтальной зв`язки можуть бути втрачені зуба. Щоб цього не допустити, проводиться кюретаж.

Які види кюретажа існують?

Закритий кюретаж пародонтальних кишень

Чистка кишень проводиться під місцевою анестезією. Використовуються або ручні, або ультразвукові інструменти. Якщо кишені були неглибокими, після процедури чищення вони можуть або зовсім зникнути, або зменшитися. Такий кюретаж роблять, якщо глибина кишені не перевищує 5 мм. Хірургічне розсічення ясна в цьому випадку не потрібно.

Основні етапи цієї процедури:

  • спочатку доктор проводить діагностику стану ясен, щоб підтвердити необхідність здійснення процедури;
  • після цього робиться місцева анестезія. Крім інфільтраційної анестезії, яка виконується в області перехідної складки слизової оболонки поруч з причинним зубом, іноді роблять і інтралігаментарная (внутрісвязочную) анестезію. Адже під час процедури можуть бути неприємні відчуття в області пародонтальной зв`язки;
  • потім проводиться очищення пародонтального кишені від зубного каменю і патологічних розростань;
  • завершується процедура поліруванням кореня зуба.

відкритий кюретаж

Його роблять в тому випадку, якщо глибина кишені більше 5 мм або якщо закритий кюретаж виявився неефективним. Його етапи:

  • спочатку лікар проводить діагностику;
  • потім робиться місцева анестезія;
  • розтинають ясна в області кишені, щоб полегшити доступ до патологічних утворень. Тому ця процедура вважається клаптикової операцією;
  • здійснюється очищення кишені. Крім того, що під час кюретажу відбувається видалення зубних відкладень, таких, як зубний камінь, ще й віддаляються грануляції (патологічні розростання ясен, характерні для пародонтиту);
  • лікар кладе на очищену поверхню кореня зуба препарати, що стимулюють ріст кісткової тканини;
  • після накладає шви на ясна.

Іноді доктор пропонує лікування апаратом «Vector» замість кюретажа пародонтальних кишень. «Що це таке?» - відразу ж цікавиться пацієнт. Це ультразвуковий пристрій, за своїм впливом воно аналогічно кюретажу ясен. «Vector» відрізняється від звичайних ультразвукових апаратів тим, що вплив на ясна дуже дбайливе. При цьому, є можливість очистити пародонтальні кишені глибше 5 мм без розрізу ясна. У цієї процедури є і недолік. У порівнянні з ручним кюретажем ультразвукове очищення більш щадний, але і робити його доведеться частіше, ніж чистку ручними інструментами.

Кюретаж проводиться як в медичних центрах або поліклініках, де є лікар-пародонтолог, так і в приватних клініках. Часто пацієнти діляться своїми враженнями від цієї процедури.

Katiss. Я звернулася до пародонтологу за направленням лікаря-ортопеда. Протезист сказав, що перед заміною коронки треба прибрати запалення ясен і кишені. Пародонтолог запропонувала провести закритий кюретаж. Лікар попередила, що процедура буде довга, займе від двох до трьох годин. Завдяки анестезії, боляче не було. Після того, як доктор опрацювала всі зуби, вона стала полірувати іхультразвуком. Довелося додати анестезії, тому що в області одногозуба з`явився біль. Доктор наклала пов`язку на ясна, сказати не естьнічего гарячого і намагатися не зачіпати пов`язку мовою. Назначілаконтрольний огляд через тиждень. І попередила, що якщо буде боліти, пити Ібупрофен, що не терпіти біль. Цілий тиждень я робила ванночки для ясен з відваром ромашки іЦіпросептом. Через 9 днів після операції я була на огляді упародонтолога, вона сказала, що гоїться дивно добре, благодарятому, що я постійно обробляла ясна. Я задоволена результатом процедури, адже така чистка допоможе мені зберегти зуби здоровими довгий час.

Про кюретажі пародонтальних кишень відгуки бувають пов`язані і з його ціною. Пацієнтів турбує той факт, що процедура коштує дорого, але вони розуміють її необхідність.

Наталі: Я теж недавно проходила цю процедуру. Дійсно, лікування майже безболісне, але після процедури зуби можуть хворіти три дні і більше. Шкода, що стоматологічні операції такі дорогі, але запускати зуби не можна. Я вирішила, що якщо буде потрібно повторити процедуру, зроблю це.

Скільки буде коштувати така операція?

Вартість кюретажа залежить від кількості зубів, від виду втручання (відкритий кюретаж або закритий), а також від глибини пародонтальної кишені. Процедура обійдеться вам від 600 до 1700 рублів в області одного зуба.

Крім оплати безпосередньо кюретажа пародонтальних кишень, ціна включає витрати на ліки. Це ті препарати, які вам доведеться купити самостійно за рекомендацією лікаря. Знеболюючі засоби та ополіскувачі будуть необхідні в післяопераційний період. Краще витратити чималу кількість грошей на кюретаж, але при цьому зберегти власні зуби, ніж потім платити ще більші гроші за протезування, або імплантацію.

Догляд за зубами і яснами після операції

Потрібно дуже уважно і дбайливо ставитися до своїх ясен в післяопераційний період. Намагайтеся чистити зуби обережно, використовуючи м`яку щітку. Обов`язково полощіть рот після кожного прийому їжі розчинами антисептиків. Не варто їсти гарячу і дратівливу їжу. У перші дні краще їсти м`яку їжу, наприклад, супи-пюре або каші.

Як правило, відгуки пацієнтів про кюретажі позитивні. Крім лікування, не варто забувати і про гігієну порожнини рота, особливо в перші дні після операції. Хороший догляд призведе до швидкому загоєнню ясна.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже