Якщо не хочеш йти до лікарів - народна мудрість допоможе зубам. Народна медицина в стоматології

Зміст:

  1. Дивовижний овоч - часник
  2. Болять зуби під час вагітності
  3. Зубний біль у дітей
  4. Розболівся зуб під коронкою
  5. Біль після видалення зуба
  6. Що кажуть люди

Що допоможе з народних засобів від зубного болю? Фото: freedigitalphotos.netСкладно придумати більш болісне випробування, ніж зубний біль. Неможливо ні говорити, ні їсти, ні пити, ні навіть спокійно дихати. Звичайно, причина може бути і не в зубі, а в іншому захворюванні. Але до діагностики чи в такі моменти? Хочеться просто скоріше позбутися від цього нестерпного відчуття. І ось тут-то на допомогу приходять народні засоби від зубного болю.

Дивовижний овоч - часник

Часник - це найефективніше народний засіб від зубного болю, яке використовували ще древні єгиптяни, греки і римляни. У чому ж секрет цього дивного овоча? Справа в тому, що в часнику міститься алліцин - з`єднання, що робить часник сильним антибактеріальним агентом і чудовим природним анестетиком. Саме аліцин цей овоч зобов`язаний своїми потужними цілющими властивостями.

А тепер перейдемо безпосередньо до рецептів:

  1. Перемішайте розчавлену часточку часнику з невеликою кількістю кам`яної солі і покладіть на хворий зуб.
  2. Покладіть цілу часточку часнику на зуб і тримайте протягом півгодини. Якщо біль не дуже сильна, злегка натисніть на часник, щоб той пустив сік, - це і забезпечить заспокійливий ефект.
  3. Якщо у вас болить зуб з правого боку, знайдіть пульс лівої руки, якщо з лівої - нащупайте пульс справа. Нанесіть подрібнену часникову масу на область пульсу протилежної руки від хворого зуба і перев`яжіть зап`ясті бинтом або зафіксуйте за допомогою пластиру. При дуже чутливій шкірі підкладіть під кашку з часнику шматочок щільної тканини або бинта. А ще можна попередньо змастити шкіру вазеліном. Біль має вщухнути вже через тридцять хвилин.
  4. Якщо біль дуже гостра, покладіть в дупло зуба часникову кашку з додаванням меду і краплі рослинного масла.
  5. Якщо зуб розболівся через те, що випала пломба, покладіть в поглиблення часточку часнику або ж ватний тампон, просочений часниковим соком.
  6. А ще можна приготувати таку знеболюючу настоянку: 100 грамів подрібненого часнику залийте півлітра горілки і настоюйте в темному місці протягом двох тижнів. Цілющий напій необхідно час від часу струшувати. Коли струсоне в останній раз, дайте часниковою горілці настоятися ще два дні. Потім процідіть її через складену в декілька шарів марлю. Настоянкою полоскати рот при зубному болю. Тільки не забудьте попередньо розбавити її теплою водою в співвідношенні 50:50.
Крім того, якщо ви будете жувати часникові зубчики, це зміцнить імунітет ослаблених ясен і зубів, позбавить від хвороботворних мікробів, а також зніме біль і зменшить запалення. Такий ось чудовий овоч!

Болять зуби під час вагітності

Трави в боротьбі із зубним болем. Фото: freedigitalphotos.netЧастий питання, яке задають майбутні матусі: як позбутися від зубного болю в період виношування дитини? Як відомо, ліки приймати не можна, але не забувайте про те, що існують народні засоби від зубного болю при вагітності.

  1. Нанесіть на ватку трохи бальзаму «Зірочка» і прикладіть до хворого зуба. Для пом`якшення печіння можна розвести бальзам рослинним маслом.
  2. Полощіть рот розчином харчової соди (одна столова ложка на склянку води).
  3. Допоможе і полоскання розчином трехпроцентной перекису водню.
  4. Звільніть шматочок свинячого сала від зайвих кристалів солі і тримайте між яснами і хворим зубом чверть години.
  5. При захворюваннях ясен прикладайте до запаленого місця тампон, змочений в міцному соляному розчині.
  6. Чудовий ефект дає приправа, яка напевно знайдеться у кожної господині, - це звичайна їдальня гвоздика. Насипте порошок на хвору ясна, і біль поступово вщухне.
  7. Згадайте про лікарські трави, таких як звіробій, шавлія, ромашка, календула. Напевно щось з перерахованого знайдеться у вашій домашній трав`яний аптечці.
  8. Прикладіть до хворого зуба шматочок цибулі - що містяться в ньому фітонциди усунуть хвороботворні бактерії. А якщо ви завдасте цибульну кашку на уражені ділянки зуба, вони можуть допомогти навіть з процесами загоєння. Якщо ви в змозі жувати, то просто пожуйте цибулю - це вивільнить антисептичні речовини, які в ньому містяться, і біль як рукою зніме.
  9. Міцно стисніть лист подорожника - так, щоб він пустив сік, скрутіть в джгутик і вкладіть в те вухо, з боку якого розболівся зуб.
  10. Деякі лікарські рослини можна вирощувати прямо на підвіконні: це каланхое, алое, пеларгонія і т.д. Листя цих рослин прикладаються до хворої яснах, і запалення дуже швидко проходить.

Втім, як ви розумієте, народні засоби допоможуть зняти біль тільки на час - в будь-якому випадку потрібно буде звернутися до лікаря.

Зубний біль у дітей

Допоможуть рослини з підвіконня. Фото: freedigitalphotos.netА що робити, якщо зубок розболівся у крихти? Як допомогти малюкові? У цьому вам допоможуть народні засоби від зубного болю у дітей.

  1. Кілька разів в день прикладайте до хворого зубок шматочок сирого буряка.
  2. Приготуйте такий настій: столова ложка висушеного і подрібненого кореня цикорію заливається склянкою окропу і настоюється в теплому місці близько години. Процідіть настій і полощіть їм рот три-чотири рази на день.
  3. Поскоблите ножем і ретельно розімніть корінь валеріани і потримайте його в роті біля хворого зуба. Не менш ефективний і настій валеріанового кореня. Подрібніть корінь, висушіть, залийте склянкою крутого окропу, настоюйте під кришкою протягом декількох годин, процідіть. Приймати такий настій потрібно по столовій ложці двічі-тричі на день.
  4. Столову ложку сухої трави чебрецю залийте склянкою окропу, добре укутайте і настоюйте хвилин 15 - 20. Полощіть зуби процідженим розчином п`ять-шість разів на день.
  5. Прикладайте до хворого зуба ватяний тампон, просочений маслом гвоздики.
  6. Якщо у дитини немає алергії на продукти бджільництва, покладіть в порожнину хворого зуба прополіс - він надасть добре витягує і протизапальну дію. А ще можна змастити ясна медом.
  7. Холод істотно полегшить стан малюка. Для цього загорніть в шар тканини шматочок льоду і прикладіть до щоки.
  8. Можна пожувати вологу махрову серветку - вона повинна бути холодною, але ні в якому разі не замороженою.
  9. Змочіть шматочок тканини розчином харчової соди (чайна ложка на склянку води), оберніть його навколо пальця і легенько протріть малюкові ясна і всю ротову порожнину.
  10. Можна пожувати морквину або корочку житнього хліба.
  11. Дайте дитині 1 - 2 чайні ложки чаю з ромашки.
  12. Допоможе теплий настій трави шавлії. Столову ложку сухої трави залийте склянкою окропу, настоюйте під кришкою протягом 15 хвилин, потім процідіть. Полощіть 6 - 8 разів на день, чергуючи з іншими засобами.
  13. Виконайте масаж краю вушної раковини.
Незважаючи на те що народна медицина вважається досить безпечним методом лікування, будьте обережні, ретельно підбирайте засоби, адже зростаючий організм дуже чутливий до багатьох компонентів домашніх ліків.

Розболівся зуб під коронкою

Мед і прополіс - якщо болить зуб. Фото: freedigitalphotos.netОх, коли розболівся зуб під коронкою, зовсім не хочеться міркувати на тему, з чим пов`язана така позиція явище, - хочеться тільки скоріше вгамувати біль. Для цього використовуйте народні засоби від зубного болю під коронкою.

  1. Вам знадобиться білок одного яйця, чайна ложка дрібної солі і 200 мілілітрів 10-процентного новокаїну. Змішайте всі і ретельно прополощіть рот.
  2. Покладіть на хворе місце щіпку розчинної кави.
  3. Можна виготовити пасту з соди, солі, часнику і 10 крапель перекису водню. Застосовуйте цю пасту для чищення зубів як мінімум два рази на день.
  4. Візьміть по чайній ложці солі і цукру, три краплі оцту і дрібку чорного меленого перцю. Змішайте це все і потримайте на слабкому вогні, поки не розплавиться. Коли отримана маса охолоне, потрібно буде скачати з неї кульку, сплюснути його і покласти на запалені ясна. Слину спльовують - ковтати не можна!
  5. Заваріть корінь аїру, а коли він трохи охолоне, просто наберіть відвар в рот - полоскати не потрібно. Потримайте рідина в хворому місці протягом 15 - 20 хвилин. Засіб допомагає не тільки заглушити біль, але і зміцнити ясна.
  6. Якщо мучить гострий зубний біль, застосовуйте настої валеріани, материнки або меліси - ці трави мають седативну і спазмолітичну властивостями.
  7. Прополощіть рот шавлією - обов`язково повинно допомогти.
  8. Змочіть марлеву серветку 3-процентним розчином перекису водню і прикладіть до хворого місця.

Можна також зробити масаж біологічно активних точок - проводите його круговими рухами пальців, злегка натискаючи. Кожна точка масажується від 30 секунд до 2 хвилин.

Біль після видалення зуба

Видалення зуба пов`язане з хірургічним втручанням, тому виникнення болю після операції практично неминуче. Тимчасово полегшити больовий синдром вам допоможуть народні засоби від зубного болю після видалення зуба.

  1. Потримайте ємність з льодом в місці видалення протягом 10 хвилин, через півгодини можете знову прикласти холодний компрес. Але будьте обережні! Не допустіть переохолодження тканин, так як результати можуть бути плачевними.
  2. Відмовтеся на час від прийняття гарячої ванни і походу в сауну - підвищені температури тільки посилять біль.
  3. Навіть якщо ви завзятий курець, постарайтеся відмовитися від згубної звички хоча б на короткий термін, поки біль не вщухне.
  4. Відкладіть на потім вживання гарячої їжі.
  5. Зняти запалення допоможе полоскання. Розмішайте ложку соди в склянці кип`яченої води.
  6. Досить ефективно полоскання з кухонною сіллю.
  7. Розчин марганцівки посприяє процесу загоєння. Тільки не переборщіть - розчин повинен мати блідо-рожевий відтінок.
  8. Прикладіть до лунки ватний тампон, змочений в 3-процентного перекису водню.
  9. Візьміть ложку сухої ромашки (шавлії, звіробою або кори дуба), залийте її окропом, потім трохи остудіть і використовуйте як обполіскувати засіб.
  10. Дуже ефективний фурацилін - застосовувати його потрібно після кожного прийому їжі і перед тим, як лягаєте спати.
  11. Змастіть щоку засобом проти набряків - це повинно зменшити хворобливі відчуття.

Як би там не було, в разі якщо вам видалили зуб, самолікування може бути небезпечним, тому обов`язково узгодьте свої дії з лікуючим лікарем.

Що кажуть люди

Але так чи ефективна народна медицина, як її розписують? Пропонуємо вам почитати відгуки реальних людей онародних засобах від зубного болю.

Наталя, 38 років. Я завжди полощу рот сольовим розчином при зубному болю. Вона добре витягує воду з тканин хворого зуба, зменшує набряк, і мені стає набагато легше.
Анатолій, 33 роки. Ой, якщо чесно, я взагалі не розумію ці народні засоби. Читав я якось рецепти ... Ну де я візьму березові бруньки, наприклад? А ще чув десь, що для зняття зубного болю застосовують настоянку з мухомора! Народ з глузду з`їхали!
Ольга, 45 років. Корінь аїру - чудовий засіб! На смак він гіркуватий, звичайно, але зате як допомагає! Розболівся у мене якось зуб під коронкою - хоч на стінку лізь! Просто пожувала шматочки кореня кілька хвилин, і все пройшло.
Олексій, 24 роки. А я завжди лікуюся цибулею і часником. Застуда це або зубний біль, дійсно добре допомагає! Не можу сказати, що оточуючі в захваті, але зате я живий і здоровий!
Володимир, 59 років. Я тримаю бджіл, тому, як ви розумієте, особливо ціную продукти бджільництва. Мед і прополіс мають дивні цілющі властивості, в тому числі допомагають зняти зубний біль.
Анна, 19 років. У мене повно різних ефірних масел - просто дуже подобається їх аромат. Але, пам`ятаю, якось страшно розболівся зуб, і я спробувала прикласти до нього ватку, просочену м`ятним маслом. Допомогло досить швидко, до того ж пахне приємно, не те що цибуля або часник. Єдине що, важливо не перестаратися, оскільки масла дуже сильні і можуть викликати алергічну реакцію.
Денис, 28 років. Не можу сказати, що зважився б вставити подорожник в вухо, але в силу трав вірю. Мені, наприклад, дуже допомагає настій трави шавлії. Він прекрасно знімає запалення, і біль дуже швидко йде.
Степан, 36 років. Я обожнюю свиняче сало! Дуже здивувався, коли дізнався, що воно допомагає від зубного болю! Читав ще щось про часникову горілку - ех, заживемо!
Марія, 24 роки. Під час вагітності у мене так сильно заскиглив зуб, що я просто розридалася. І ви знаєте, на подив, виявила, що біль вщух. Пізніше прочитала десь, що сльози, виявляється, знижують тиск в судинах ясна, і це справді усуває біль.
Аркадій, 40 років. Мені якось видалили зуб, я прийшов додому після операції і, коли став відходити від наркозу, відчув страшний біль. Вирішив докласти до щоки холодний компрес і, на свою біду, так захопився телевізором, що перетримав його! Біль стала ще сильніше - довелося знову йти до стоматолога. Так що будьте акуратніше з народними засобами.
Римма, 70 років. Позитивно ставлюся до народної медицини. Найчастіше вона набагато ефективніше ліків. Коли болять зуби, заварюю кору осики - 2 столові ложки на 200 грамів окропу. Після того як відвар настоїться 2 години, регулярно полощу їм рот.
Марія, 31 рік. Зубний біль при вагітності - справжні тортури. Я зіткнулася з цим, коли була вагітна першою донькою. Ліки пити не можна, до лікаря з таким животом ще дійти треба, і що робити? Згадала, що у сусідки росте алое на підвіконні - доклала лист і трохи натиснула, щоб пішов сік. Біль пройшла дуже швидко. Посадила це чудове рослина і у себе вдома.
Оксана, 8 років. Коли у мене сильно хворів зуб, мама дала мені шматочок буряка. Я приклала її до зубок, і все пройшло.
Олександр, 27 років. Зубний біль часто застає нас зненацька, і потрібних коштів просто не виявляється під рукою. Наприклад, у мене якось розболівся зуб на роботі - ну де б я взявкору дуба або прополіс? Тому, сидячи на робочому місці, став просто масажувати скроневу область - секунд 40, поки не відчув біль. І, ви знаєте, як не дивно, вона повністю затьмарила собою біль зубну! Ну, звичайно, потім все одно довелося йти до лікаря, але хоча б на час допомогло адже.

Як бачимо, більшість все-таки за народні кошти. Чому б і ні, адже це краще, ніж мучитися від нестерпного болю або жменями ковтатитаблетки, тим більше коли це неприпустимо - в період вагітності або якщо болять зубки у дітей. Але тим не менше ви ж хочете не просто позбутися від болю, але і вилікувати зуб, а значить, стоматолога доведеться відвідати в будь-якому випадку.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже