Зубний камінь: ножиці і папір безсилі. А ось народні засоби допоможуть

Зміст:

  1. Зубний камінь - що це?
  2. Причини виникнення
  3. Як визначити наявність зубного каменю
  4. Видалення зубного каменю будинки
  5. Що кажуть люди

Хоча видалення зубного каменю сьогодні є не такою вже й дорогою процедурою, бувають ситуації, коли кожна копійка на рахунку або ж просто ніяк не вдається викроїти час для візиту до стоматолога. В цьому випадку вам знадобляться знання, як видалити зубний камінь в домашніх умовах.Зубний камінь: як його позбутися? Фото: Sandor Kacso - Fotolia.com

Зубний камінь - що це?

Чули про нього багато, а ось бачили одиниці. Хоча, звичайно, це не зовсім правда, адже його доводилося бачити багатьом людям, але, можливо, вони просто не зрозуміли, що це був саме зубний камінь.

Отже, утворення білого, жовтого, коричневого або зеленого кольору, що виникає в межзубном просторі, іменується зубним каменем. З`являється він в результаті накопичення залишків їжі, що сприяють розмноженню бактерій, і з часом набуває кам`яну структуру (завдяки чому і отримав свою назву). Від початкової до фінальної стадії утворення зубного каменю проходить приблизно півроку. Тепер розумієте, чому стоматологи рекомендують звертатися до них двічі в рік?

Зубний камінь, як правило, утворюється над яснами (це ще нічого) і під нею (а ось це вже гірше). У другому випадку можете навіть не братися за самостійне видалення - біжіть до стоматолога, а ось в першій ситуації засукувати рукави, як то кажуть.

Причини виникнення

Їх безліч, представляємо вашій увазі найбільш поширені:

  1. Ви чистите зуби неправильно, нерегулярно або використовуєте невідповідну зубну щітку. Одного з цих пунктів досить, щоб намалювався зубний камінь.
  2. Ви обожнюєте газовану воду і каву (вони створюють ідеальне середовище для зубного каменю), любите солодощі і не можете встояти перед апетитним жирним шматком м`яса (амінокислоти, що містяться в подібній їжі, залишають наліт на ваших тридцяти двох, який дуже скоро трансформується в зубний камінь) .
  3. Ви завзятий курець. Чи відомо вам, що містяться в сигаретах смоли, потрапляючи в рот, намертво прилипають до зубів? Через це утворюється наліт, який пізніше і стає зубним каменем, а такий камінь навряд чи вийде видалити будинку.
  4. Ви зловживаєте алкоголем. У спиртних напоях є кислоти, які активно руйнують зубну емаль, - таким чином вони готують дуже комфортні апартаменти для поселення зубного каменю.

Як визначити наявність зубного каменю

Звичайно, найпростіший спосіб - відвідати стоматолога. Втім, ви можете вирахувати зубний камінь самостійно, тим більше що шпигун з нього так собі.

Просто візьміть дзеркало і поставте йому запитання в лоб: «Світе мій, дзеркальце, скажи та всю правду розкажи! Болять зуби ближче до ночі - то не камінь чи їх точить? »Тепер уважно придивіться. Якщо дзеркало покаже вам, що між зубами є скупчення жовтого, білого, зеленого або коричневого кольору, значить, зубний камінь і справді почав вже щосили орудувати у вашій ротової порожнини.

Існують і інші ознаки: з`являється неприємний запах, ясна кровоточать. Крім того, зубний камінь не просто сидить без діла, він ще й зуби починає розхитувати, а це може стати причиною такого серйозного захворювання, як пародонтит.

Видалення зубного каменю будинки

Існує поширена думка про те, що впоратися із зубним каменем без участі лікаря-стоматолога неможливо. Однак існують прекрасні народні рецепти, які використовуються на протязі століть. Отже, давайте ж розглянемо, як видалити зубний камінь в домашніх умовах без болю:

  1. Натріть редьку, вичавіть з неї сік лимона і жуйте отриману кашку 3 рази в день протягом 2 хвилин. Після виплюньте і почистіть зуби.
  2. Можна просто порізати чорну редьку на дольки і жувати по 5 хвилин тричі на день. Якщо немає бажання напружувати жувальні м`язи, прикладіть шматочки редьки до зубів на 10 хвилин, після не забудьте почистити зуби.
  3. Візьміть 35 грамів кори волоського горіха і проваріть її чверть години в 250 мілілітрах води. Остудіть відвар і, наносячи його на зубну щітку, чистите зуби тричі на день.
  4. У склянці теплої кип`яченої води розчиніть ложку меду і щодня полощіть рот перед сном.
  5. Умочіть зубну щітку в саму звичайну кухонну сіль і щодня робіть нею масаж ясен протягом 5 хвилин. Вже на третьому тижні ви побачите ефект.
  6. Змішайте чайну ложку солі з 6 краплями 3-процентного перекису водню, додайте трохи лимонного соку. Ретельно перемішавши отримане засіб, нанесіть його на зуби (нема на ясна!) І потримайте кілька хвилин. Потім прополощіть рот. Не варто проводити цю процедуру частіше, ніж раз в 3 дня, оскільки лимонна кислота сприяє руйнуванню зубної емалі.
  7. У рівних частках змішайте шкірку квасолі і корінь реп`яха. Столову ложку отриманої суміші залийте склянкою окропу і дайте настоятися в теплі близько півдоби. Процідіть розчин, розділіть на 3 частини і пийте протягом дня.
  8. Залийте склянкою окропу 3 столові ложки польового хвоща і залиште настоюватися в термосі на годину. Процідіть, половину випийте вранці і половину ввечері.
  9. Висушіть квітки липи і кошик соняшнику, подрібніть і змішайте в рівних пропорціях. Потім помістіть 4 столові ложки суміші в емальований посуд, залийте літром води і потримайте на невеликому вогні протягом 30 хвилин після закипання. Отриманим відваром необхідно полоскати рот і чистити зуби.

Для наочності ви можете подивитися відео, як видалити зубний камінь в домашніх умовах.

Що кажуть люди

Рецепти по позбавленню від зубного каменю взяті не зі стелі. Існують реальні люди, які скористалися ними. Ось що вони кажуть:

Людмила. Мені дуже сподобався рецепт із застосуванням перекису водню. Я взагалі вважаю її панацеєю від усіх хвороб. Спробувала будинку - дійсно допомогло! Проводячи кінчиком язика по зубах, я вже не відчуваю такий наліт, як раніше.
Олексій. Я взагалі фанат меду, тому для мене не склало труднощів щодня полоскати рот улюбленими ласощами, розчиненим у воді. І смачно, і правда працює. Крім того, перестав пити каву і замінив його на чай з медом.
Михайло Петрович. Прочитав про сигаретних смолах, що прилипають до зубів, і стало не по собі. Поки не відчуваю в собі моральної готовності кинути палити, але редьку чесно жую. Таке відчуття, що допомагає.
Оксана. Рецепт з сіллю дуже хороший. Взагалі вважаю, що найкращі засоби завжди під рукою. Я ще люблю використовувати соду. Для цього змішую її з соком лимона і натираю зуби за допомогою пальця. Потім беру щітку з дуже жорсткою щетиною і ретельно чищу зуби. Я робила так тричі на день протягом місяця і змогла не тільки позбутися від зубного каменю, а й придбати голлівудську посмішку.
Анатолій. А я видаляю зубний камінь за допомогою глини. Не скаржуся!
Ельвіра. Ми якось вибиралися з друзями на природу і - куди ж без цього - смажили картоплю на вогнищі. Я колись щось чула про користь золи і вирішила натерти нею зуби. Не очікувала, але дійсно був ефект. Тепер завжди застосовую цей засіб.
Сподіваємося, що відгуки, як видалити зубний камінь в домашніх умовах, переконають вас випробувати один з представлених способів - народ поганого не порадить!

Хочемо звернути вашу увагу на те, що всі описані в статті методи служать для профілактики зубного каменю або видалення його на початкових стадіях. Зубні відкладення в запущеній формі вимагають негайного звернення до стоматолога.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже