Дубова кора для ясен: щоб зуби не дали дуба

Зміст:

  1. Чим корисна кора дуба?
  2. Спосіб заготівлі кори дуба і рецепт відвару з неї
  3. Кому допомагає це засіб?
  4. Протипоказання
  5. Відгуки пацієнтів про відвар дубової кори

Кора дуба в стоматології. Фото: 990788 - Fotolia.comВідвари і настої кори дуба використовуються в багатьох областях медицини. Але особливо часто полоскання цим розчином призначають лікарі-стоматологи. Дубова кора містить речовини, які пригнічують ріст хвороботворних бактерій. Вони утворюють захисний бар`єр, що не пропускає мікроби до ураженої поверхні слизової.

Чим корисна кора дуба?

Позитивні властивості кори дуба застосовуються для лікування наступних стоматологічних захворювань:

  • стоматит та інші хвороби слизової оболонки порожнини рота, що супроводжуються запаленням;
  • гінгівіт. Кора дуба для ясен допомагає боротися з кровотечею;
  • пародонтоз. Під час лікування цим засобом відбувається зміцнення ясен і зниження неприємного запаху з рота, адже дубова кора володіє і дезодорує;
  • запалення горла теж піддається лікуванню корою дуба. Звичайно, терапією фарингіту або ангіни займається ЛОР-лікар, але часто перший доктор, який зауважує проблеми з горлом - стоматолог. Він рекомендує полоскання цим розчином як тимчасовий засіб до відвідування ЛОР-лікаря.

Спосіб заготівлі кори дуба і рецепт відвару з неї

Кору дуба не обов`язково купувати в аптеці. Можна заготовити її самостійно. Починати її збір потрібно ранньою весною, тому що тоді відбувається сокодвижение в корі, і вона стає гладенькою. Беріть кору тільки молодих дерев, тому що там знаходиться максимальна кількість корисних речовин.

Зібрану кору розкладіть тонким шаром або на щільної тканини, або на підставці з натуральних матеріалів. Найкраще сушити рослина під навісом на вулиці або в дуже добре провітрюваному приміщенні. Рекомендується щодня перевертати шматочки. Коли вони підсохнуть, необхідно досушити їх в духовці при температурі 50 градусів. Тепер засіб повністю готове до вживання, можна заварювати його.

Отже, перед вами лежить кора дуба для ясен, рецепт приготування відвару для полоскання дуже простий. Не потрібно брати багато сухої речовини відразу, тому що рідина не може зберігатися більше двох днів. Візьміть три столові ложки сухої кори дуба, висипте в маленьку каструлю, зверху залийте великим кухлем окропу (об`ємом 300 мл). Готувати відвар на відкритому вогні не можна. Потрібно закрити кришкою каструлю, поставити її на водяну баню на 25 хвилин. Одержаний відвар потрібно процідити і зберігати в холодильнику. Перед полосканням підігрійте потрібну кількість рідини.

Кому допомагає це засіб?

Часто підлітки, особливо хлопчики, приділяють недостатньо уваги чищенні зубів. Поступово бактерії нальоту починають руйнувати і ясна. Розвивається їх запалення. Щоб допомогти підлітку, можна порадити йому полоскати рот відваром кори дуба кілька разів в день.

Майбутні мами теж часто страждають від набряку і кровоточивості ясен. Кора дуба для ясен при вагітності допомагає впоратися з цими неприємними симптомами. Дубильні речовини, що містяться в лікувальному відварі, значно зменшують запалення. Але вагітній жінці потрібно обов`язково порадитися зі своїм лікарем перед тим, як почати полоскання.

Людям зрілого та похилого віку, які страждають на пародонтоз, дубова кора теж може допомогти. Завдяки тому, що ясна зміцнюються, знижується рухливість зубів. А значить, є шанс зберегти власні зуби на довгі роки.

Протипоказання

Протипоказань до застосування цього засобу всього три, але про них важливо пам`ятати:

  1. Якщо після полоскання виникає алергічна реакція, потрібно припинити таке лікування.
  2. Дітям до двох років не можна використовувати цей розчин. Та й старші діти повинні виконувати цю процедуру тільки під наглядом дорослих. При ковтанні великої кількості відвару можлива поява нудоти і блювоти.
  3. Не варто полоскати порожнину рота дубовою корою довгий час. Такий тривалий курс лікування може сприяти зниженню нюху.

Це в`яжучий засіб по праву заслужило позитивні відгуки від пацієнтів. Ті люди, які вже спробували застосовувати кору дуба для ясен, залишають відгуки на медичних сайтах.

Аліка. Мій стоматолог рекомендував мені полоскати рот корою дуба після видалення зуба абопрофесійного чищення. І дійсно, мені дуже допоміг цей простий рецепт! Рани в роті затягнулися швидко.
Марина Єфімова. У мене з дитинства проблеми з зубами. До того ж часто буває стоматит. Полоскання корою дуба допомагають мені впоратися з ним.
Олексій Алифанов. Коли у мене запалилися ясна, доктор порадив купити в аптеці кору дуба. Коли я відкрив упаковку, то побачив невеликі її шматочки і докладну інструкцію щодо заварювання. Звичайно, у цього кошти є мінуси. Його доводиться заварювати на водяній бані, а я не люблю сам цей процес. Та й вийшла рідина має гіркуватим присмаком. Але головне, що є хороший ефект від полоскань. Спав набряк з ясен, і вони перестали кровоточити!

Багаторічна рослина дуб завжди асоціювалося з мудрістю і міцним здоров`ям. Його кора допомагає людям, що страждають стоматологічними захворюваннями. Це доступне всім засіб сприяє підтримці ясен і слизової порожнини рота в отличном состоянии!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже