Іригатори для порожнини рота: що вони собою являють і для чого потрібні

Іригатор для порожнини рота: наскільки потрібен цей прилад?

Повноцінний догляд за зубами і яснами забезпечує не тільки класична зубна щітка і нитка, але і іригатори для порожнини рота. За допомогою них можна найбільш ефективно очищати від залишків їжі міжзубний простір, запобігаючи тим самим ризик розвитку карієсу і запалень ясен. Особливо необхідний іригатор пацієнтам, які мають зубні протези, коронки або апарати (наприклад, для виправлення прикусу). Підстави штучних конструкцій - найбільш популярні у харчових бактерій місця, очистити які за допомогою зубної щітки і пасти не завжди надається можливим.

Як працює іригатор?

Стандартний іригатор для порожнини рота - гідромасажний апарат, що оперує постійної або пульсуючого теплою водної струменем, що виходить під тиском через спеціальний наконечник з звуженим соплом. В іригатор може бути використана:

  • проста, але обов`язково дезінфікувати (наприклад, кип`ячена) вода;
  • антисептичні лікарські засоби;
  • вода з ароматичними речовинами;
  • відвари лікарських трав.

Найбільш ефективним вважається іригатор, що видає пульсуючу струмінь води. Він має найкращі очисними, лікувальними і масажними властивостями. В середньому на очистку ясна однієї щелепи йде від п`яти до десяти хвилин. Користуватися іригатором рекомендується після здійснення гігієнічних дій за допомогою зубної щітки і нитки.

Як влаштований іригатор?

Класичний іригатор для порожнини рота включає в себе наступні технічні елементи:

  • мініатюрний гидронасос, забезпечений електронним регулюванням напору;
  • контейнер для водного робочого розчину;
  • змінні ручки з насадками.

вартість іригаторів

На все іррігатори для порожнини рота ціна не може бути нижчою від двох-трьох тисяч рублів. Середня вартість гідромасажних апаратів становить три-п`ять тисяч рублів. Найдорожчі пристрої досягають ціни в сім-вісім тисяч.

Вартість іригатора для порожнини рота залежить від:

  • кількості швидкостей подачі струменя (від трьох до десяти);
  • наявності різних видів насадок (стандартної, для мови, періодонтіческой, ортодонтической, «зубної щітки», спеціальної насадки для чищення імплантів та інших штучних конструкцій, насадки для відбілювання та полірування зубів);
  • обсягу контейнера для рідини;
  • мінімальних і максимальних показників розвитку тиску води;
  • країни виробника (економічно вигідними є іригатори, що випускаються Росією, Китаєм і Італіей- апарати німецького і американського виробництва - відрізняються найбільш високою вартістю).

види іригаторів

Сучасні іррігатори для порожнини рота діляться на стаціонарні (домашні) і портативні (дорожні). Стаціонарні іригатори призначені для використання в домашніх умовах. Вони забезпечені електричним гідронасосом, що підключаються до побутової електромережі, і, завдяки великій кількості змінних насадок, можуть експлуатуватися усіма членами сім`ї. Зазвичай стаціонарні іригатори встановлюються у ванних кімнатах. До числа їх безперечних достоїнств відносяться:

  • висока потужність, що забезпечує необхідний тиск струменя рідини;
  • можливість регулювання робочого тиску в широкому діапазоні значень;
  • наявність вбудованих насадок;
  • конструкція, що дозволяє легко їх розбирати і чистити.

Портативні іригатори:

  • менш потужні, ніж стаціонарні;
  • призначені для використання однією людиною;
  • працюють від акумуляторів або батарейок;
  • невеликі за розміром і вагою;
  • менш ефективні за своїм гігієнічному впливу.
Ультразвукова чистка зубів: Особливості, переваги і вартість процедури.

Які є способи позбутися від зубного каменю? Детально про це в нашій статті.

Що кажуть люди про іригатор?

Відгуки про іригатор для порожнини ртаносят переважно позитивний характер. Багато пацієнтів відзначають їх ефективність як в очищенні зубів від залишків їжі, так і в зміцненні ясен.

Ольга Алпатова: «Про іригатором я дізналася після установки брекетів. Мені знадобилося більш ретельно стежити за гігієною порожнини рота, тому я і купила в інтернет-магазині це незвичайний пристрій. Заплатила за нього зовсім небагато - всього дві триста, а в результаті отримала відмінний засіб для очищення зубів! З ним я навіть не користуюся йоржиками для брекетів - іригатор прекрасно справляється з усіма проблемами. Шкода тільки, що він дуже сильно шумить, коли їм користуєшся. Вранці доводиться будити домочадців ... Але зате після кількох тижнів використання у мене перестали кровоточити ясна! ».
Сергій Зімін: «Я придбав один з найдешевших іригаторів. Довго думав, куди його зміцнювати. З раковини він падав, тому довелося зробити йому спеціальну полицю. В ході використання я зробив кілька спостережень, якими хочу поділитися з усіма: на перших порах потрібно заливати в іригатор тільки теплу воду і включати мінімальний натиск, інакше зуби потім будуть хворіти. Також в перший час рекомендую користуватися пастою, призначеної для чутливих зубів. Куплений іригатор мене влаштовує всім, крім відсутності різних швидкостей. Наступного разу придбаю більш дорогий прилад з різними варіантами роботи ».
Марина Устинова: «Іригатор, звичайно, чистить краще щітки, але з ним так багато проблем ... У нас в місті (я живу у Владивостоці) в аптеках не продають до нього ніяких лікувальних розчинів. Мені доводиться користуватися звичайною водою. Коли я включаю іригатор над раковиною - потім довго доводиться відтирати звідусіль бризки. Так що поки я ним користуюся десь в районі ванни, а інакше дуже негігієнічно для обстановки виходить ».

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже