Вирішили рот пополоскати? Знайте, як засіб підібрати!

Зміст:

  1. Види зубних еліксирів
  2. Як правильно користуватися ополіскувачем
  3. Як підібрати підходящий засіб для дитини
  4. Що пацієнти думають про споліскування?

Ополіскувач для зубів: як вибрати? Фото: Style Media & Design - Fotolia.comБагато людей щодня користуються зубними еліксирами. Важливо пам`ятати, що не всі ополіскувачі для порожнини рота підходять для такого частого використання. Як не помилитися з вибором цього засоби гігієни?

Види зубних еліксирів

Засоби для полоскання рота поділяються на три великі групи:

  1. Гігієнічні. Такі розчини зволожують слизову порожнини рота, борються з неприємним запахом. Є у них і функція видалення нальоту, але вона виражена мінімально.
  2. Профілактичні. Допомагають запобігти патології зубів і ясен. Якщо в складі кошти містяться тільки екстракти трав, таким розчином можна користуватися хоч кожен день.
  3. Лікувальні.

Лікувальні ополіскувачі: які є?

  1. Розчини, що містять антибіотик або антисептик в своєму складі. Ополіскувачі для порожнини рота з хлоргексидину найчастіше використовуються в боротьбі із зубним нальотом, адже хлоргексидин - прекрасний антисептик.
  2. Для людей з гингивитом і іншими захворюваннями ясен підійдуть антибактеріальні полоскання, що містять триклозан. Такими ополаскивателями не можна користуватися довго. Дві - три тижні - максимальний термін. Якщо користуватися засобом довше, може розвинутися дисбактеріоз у роті, так як знищаться не тільки шкідливі мікроорганізми, а й корисні бактерії. Крім цього, у пацієнтів відзначається сухість і почервоніння слизових оболонок.
  3. Протівокаріозние розчини для полоскання рота. Фторсодержащие з`єднання допомагають уникнути появи каріозних порожнин. Такі засоби підійдуть людям з тендітною емаллю або тим, хто носить брекет-систему. У період ортодонтичного лікування зуби особливо схильні до руйнування.
  4. Ополіскувачі з цитратом кальцію допомагають боротися з зубним каменем.

Як правильно користуватися ополіскувачем

Класифікація ополаскивателей для порожнини рота ділить кошти на 3 групи, а в кожної знаходиться безліч варіантів рідин, на будь-який смак. Який би ополіскувач ви не вибрали, схема використання для всіх розчинів однакова:

  1. Перед тим, як почати користуватися засобом, важливо дізнатися, коли краще полоскати їм рот - перед чищенням зубів або після. Саме тому при підборі відповідного зубного еліксиру важлива консультація фахівця. Ті кошти, які допомагають в боротьбі із зубним нальотом і каменем, краще використовувати перед чищенням зубів, а ті, які потрібні просто для свіжого подиху - після.
  2. Налийте трохи ополіскувача в кришечку від нього. Звичайно потрібно близько 50 м Часто всередині кришечки є відмітка з розподілами, тому можна легко відміряти необхідну кількість.
  3. Полощіть рот ретельно протягом однієї хвилини. Іноді потрібно полоскати порожнину рота три хвилини, але про це завжди попереджає стоматолог.
  4. Виплюньте ополіскувач. Намагайтеся не ковтати навіть невелика його кількість.

Як підібрати підходящий засіб для дитини

Дітям до 6 років не варто користуватися зубним еліксиром. Під час покупки кошти для дитини постарше обов`язково перевірте, щоб ополіскувач для порожнини рота для дітей не містив спирт. Дітям від 6 до 10 років потрібно полоскати рот під контролем дорослих (для того, щоб дитина не проковтнув засіб).

  1. Найкраще купувати розчин, спеціально призначений для дитячих зубів. Наприклад, існує засіб LACALUT teens 8+ з цитрусово-м`ятним ароматом. У його склад входить фторид натрію і амінофторид. Завдяки цим компонентам, рідина допомагає зміцнювати емаль зубів в період її мінералізації.
  2. Всі дитячі ополіскувачі мають приємний смак. За результатами опитувань, зубний еліксир R.O.C.S. для дітей 8 - 18 років з ароматом під назвою «смак активного дня» дуже подобається школярам. У складі цього еліксиру крім кальцію і фосфатів міститься речовина, яка продукує бура водорість ламінарія. Воно благотворно впливає на стан зубів у дітей і підлітків.
  3. Підліткам, які проходять ортодонтичне лікування, лікарі-стоматологи рекомендують використовувати ополіскувач кілька разів в день. Тим хлопчикам і дівчаткам, які страждають кровотечею ясен через гормональні зміни, пов`язані з активним ростом, теж стане в нагоді зубний еліксир.

Крім своїх лікувальних і профілактичних властивостей, розчин допомагає підлітку відчувати себе спокійно під час спілкування з однолітками і дорослими. Адже свіжий подих додає впевненості в собі.

Що пацієнти думають про споліскування?

На форумах, де пацієнти обговорюють ополіскувачі для порожнини рота, відгуки є різні, але частіше позитивні.

Олег. Я користуюся ополаскивателем «Лісовий бальзам» досить давно. Коли у мене стали кровоточити ясна, доктор порадив мені це засіб. Поступово я звик полоскати їм ясна, зараз навіть не уявляю, як раніше обходився без нього.
Гретта. Ми користуємося еліксиром Colgate Plax всією сім`єю, ніяких негативних ефектів не помітили. Моїм родичам, як і мені, подобається це засіб, адже воно не викликає неприємних відчуттів у роті і надає свіжість подиху. Крім цього, воно допомагає мені підтримувати в хорошому стані ясна.
Андрій. Спочатку смак «Лістерін» здався мені дещо незвичним, але за тиждень використання я звик до нього. Мені подобається, що прополоскавши цим засобом рот вранці, я відчуваю свіжість майже до самого вечора. Для досягнення ефекту цілком вистачає і 30 секунд процедури.

До вибору кошти для полоскання рота варто підійти серйозно. При неправильному використанні еліксир може заподіяти шкоду, а не користь зубам. Якщо ж ви застосовуєте розчин, виконуючи всі рекомендації стоматолога, він здатний допомогти зберегти ваші зуби і ясна в отличном состоянии!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже