Нейлоновий зубний протез: естетичний і функціональний

Нейлоновий зубний протез: переваги і недоліки

Технологічний розвиток ортодонтії вчинила справжній стрибок в останні чверть століття. Сьогодні лікар-ортодонт може підібрати такий метод протезування, при якому пацієнт отримає не тільки повне відновлення функцій зубів, але і блискучу усмішку, за яку не соромно. Важливу роль в цьому відіграє нейлоновий зубний протез - мабуть, найбільш зручний з усіх представлених в сучасній медицині і все більш популярний.

Історія появи нейлонових протезів

Як це сталося з багатьма медичними технологіями, виготовлення нейлонових протезів почалося за кордоном. Спочатку їх використовували в американських клініках як тимчасові, тобто встановлювали на той період, поки пацієнтові виготовлявся постійний протез з тих матеріалів, які використовувалися в ортодонтії: найчастіше, металевих сплавів. Але навіть тимчасове використання проявило такі позитивні якості цього виду протезів, як щадне тиск на ясна, м`якість, еластичність, здатність витримувати величезні навантаження. Їх стали вдосконалити для носіння на постійній основі. Показово, що широке поширення в США цей вид протезів отримав тому, що був рекомендований для представників професій, де високий ризик отримання травм, наприклад, поліцейських. І це зрозуміло: нейлоновий протез практично неможливо зламати або деформувати.

З тих пір вони увійшли в широку практику ортодонтії в усьому світі, а в Росії з`явилися близько 10 років тому.

Що являє собою нейлоновий протез?

Що ж робить нейлонові протези такими популярними? Їх переваги особливо помітні в порівнянні з недоліками інших видів протезів.

На відміну від металу і акрилу з їх жорстким тиском на ясна, нейлон м`який, він не натирає тканини ясен і неба. Якщо для деяких видів протезування доводиться обточувати опорні зуби (фактично сприяючи їх поступового руйнування), то в даному випадку вдається обійтися без цієї процедури. Нейлоновий протез фіксується в роті завдяки кламерів, які щільно охоплюють Придесення частина опорних зубів. Виготовлені з того ж нейлону кламерами не ушкоджують емаль, так що зуби залишаються здоровими.

Зовнішній вигляд нейлонових протезів красномовніше хвалебних слів: їх дійсно неможливо відрізнити від власних зубів. Нейлон - напівпрозорий матеріал, в який вводиться гіпоалергенний барвник того ж тону, що і тканини ротової порожнини пацієнта. Природно, матеріал штучних зубів імітує колір зубів, а матюкав ясен - їх відтінок. Це робить непомітним навіть частковий протез, який замінив собою один-два зуба, але ж його завжди є з чим порівняти.

Нейлон vs акрил

Естетичні причини не пояснюють, чому нейлон став витісняти з ортодонтной практики іншої, був дуже популярним, матеріал - акрил. Щоб це зрозуміти, недостатньо розібратися в нейлонових зубних протезах, що це таке і чим вони гарні, потрібно порівняти їх з протезами акриловими. При своєму приємному зовнішньому вигляді і відносній дешевизні, акрил показав себе як матеріал, досить небезпечний для здоров`я людини.

Акрил пористий - його порожнини вбирають вологу і стають справжнім розсадником для хвороботворних мікроорганізмів. Звідси - запальні процеси в роті і шлунково-кишковому тракті, загальне зниження імунітету. Нейлон позбавлений цього недоліку, його текстура залишається негігроскопічних при будь-якому терміні експлуатації.

Акрил викликає алергію, причому нерідко у пацієнтів, які раніше не страждали від таких захворювань. Її причина - залишковий мономер, деяка кількість якого зберігається в матеріалі після виготовлення протеза і продовжує виділятися протягом 5 років (тобто практично всі ті роки, поки протез використовується). Нейлон не викликає такої реакції.

Протеза без недоліків не буває

Незважаючи на все це, доводиться визнати, що і нейлоновий зубний протез, недоліки якого до пори до часу приховані, все ж не є ідеальним варіантом абсолютно для всіх. У деяких пацієнтів лікар-ортодонт може виявити протипоказання до такого протезування. Крім того, існують і негативні наслідки використання нейлону. Вони пов`язані з надзвичайно високою еластичністю цього матеріалу, через яку жувальна навантаження не передається ясен і збереженим здоровим зубам. Це призводить до атрофії тканин і просідання ясен - в результаті пацієнти бувають змушені від нього відмовитися.

Щоб дізнатися, як то кажуть, всю правду про нейлонових зубних протезах, відгуки тих, хто вже користувався ними, часто стають дуже корисним доповненням до картини, намальованої фахівцями.

Ось що говорять про нейлонових протезах деякі пацієнти.

Ігор Петрович: «Буквально при першому надяганні здалося, що в роті знову виросли всі мої зуби: так точно на місце встав протез. Правда, спочатку кламмер зліва натискав на ясна і був таким тугим, що я не міг його зняти або надіти самостійно. Лікар усунув це за кілька хвилин, з тих пір відчуваю себе прекрасно ось уже майже рік ».
Анна: «Довелося поставити частковий нейлоновий протез після пологів, тому що за час вагітності втратила майже всі зуби нижньої щелепи. Довго не погоджувалася на знімний протез, здавалося, що це мене постарить. Але він зовсім непомітний. Ніхто, крім рідних, і не здогадується, що свої зуби мені доводиться знімати на ніч. Кажуть, їх можна і не знімати, але мені приємніше, коли ясна «відпочивають».
Ірина Сергіївна: «Приблизно кілька місяців все було абсолютно добре. Потім став турбувати зуб, за який зачеплений нейлоновий кламмер. Виявилося, що кламмер пошкодив емаль, вона у мене дуже тонка, зубний нерв став реагувати на холодне, гаряче, та й на саме дотик протеза. Після фторування стало легше. Думаю, під металевим кламером було б набагато гірше, все-таки нейлонові менше тиснуть і дряпають зуби ».

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже