В рот мені зуби! Основні види зубних протезів: вибираємо правильно

Зміст:

  1. види протезів
  2. Знімне і незнімне протезування: плюси і мінуси конструкції
  3. Позитивні і негативні сторони знімних ортопедичних апаратів
  4. Скільки буде коштувати лікування у ортопеда?
  5. Що кажуть пацієнти
  6. Принципи вибору протеза

Зубних протезів існує дуже багато, в основному лікарі проводять протезування знімними і незнімними конструкціями. Крім того, в деяких випадках можливі варіанти мікропротезування і протезування на штифтах. Практично в будь-якій клінічній ситуації ортопед може скласти кілька альтернативних планів лікування, а значить, запропонувати на вибір різні варіанти.

види протезів

Багато пацієнтів шукають на медичних сайтах відповідь на питання «Зубні протези - які краще?», Фото конструкцій можуть допомогти визначитися з вибором.

Сумний зубний протез. Фото: Zsolt Bota Finna - Fotolia.com

Варіанти незнімних ортопедичних конструкцій

  1. мостовидні протези. Штучні зуби розташовані на місці дефекту зубного ряду, а сам протез кріпиться на сусідніх зубах. Ці зуби називаються опорними.
  2. Зубні коронки. Вони розрізняються за матеріалом, з якого їх виготовляють. Є металеві, керамічні, металокерамічні конструкції, а також коронки з композитних матеріалів.
  3. Мікропротези. До них відносяться вкладки, а також вініри.

знімні протези

  1. повні знімні. Такий протез виглядає як пластинка, до якої прикріплені штучні зуби.
  2. Часткові знімні. Вони носять назву бюгельних, або дугових. Кріпляться вони за допомогою гачків, які називаються кламмерами. За рахунок того, що майже вся конструкція представлена металевою дугою, вона дуже легка.
  3. Умовно-знімні, або «метелики». Вони називаються так тому, що кріпляться гачками за сусідні зуби, як крила метелика. Використовуються часто в тих випадках, коли втрачено тільки один зуб.

Знімне і незнімне протезування: плюси і мінуси конструкції

У яких випадках можна ставити вініри? Фото: Ocskay Bence - Fotolia.com

Тим, хто цікавиться питанням, які зубні протези краще, відео, де відображені всі етапи протезування - від зняття відбитків до примірки, може бути дуже до речі. Але по відеозапису неможливо зрозуміти переваги і недоліки всіх видів протезування.

Які плюси і мінуси коронок і інших незнімних протезів?

  1. Основна перевага коронок полягає в тому, що вони практично ідеально повторюють колір власних зубів. До того ж коронки досить міцні. Недоліки залежать від матеріалу, з якого вони виготовлені: металеві прослужать близько 5 років, а потім буде потрібно їх замена- особливість виготовлення металокерамічних коронок така, що доводиться знімати багато здорових тканин зуба- керамічні - найкрихкіші.
  2. Вініри мають кращу естетичною функцією серед всіх видів незнімних протезів. При цьому вони крихкі і область їх застосування обмежена. Якщо зуб практично повністю зруйнований, поставити вінір не вдасться.
  3. Мостовидні протези добре фіксуються в роті. Їх мінуси - необхідність обточувати сусідні зуби, а також стоншення кісткової тканини щелепи під штучним зубом.

Позитивні і негативні сторони знімних ортопедичних апаратів

Акрилові або пластмасові конструкції

Практично не мають протипоказань до постановки. Навіть якщо у пацієнта виявляється алергія на акрилати, можна підібрати гипоаллергенную пластмасу. При поломці такої протез можна легко полагодити. Ще один плюс - низька вартість. Але і мінусів у таких протезів багато:

  • довгий процес звикання. Пацієнт може звикати до нього від декількох днів до декількох тижнів, відчуваючи труднощі при розмові і жуванні;
  • естетичні властивості цієї конструкції не найкращі;
  • протез може випасти в самий невідповідний момент.

Протези з нейлону

М`які нейлонові протези НЕ натирають ясна, а також не викликають неприємного запаху в роті, на відміну від акрилового. Негативні сторони - неправильний розподіл жувального навантаження, короткий термін служби і висока ціна.

бюгельні протези

У чому переваги бюгельних протезів? Фото: Sandor Kacso - Fotolia.com

Мають відмінні естетичними властивостями, надійно закріплюються на щелепи, жувальна навантаження розподіляється рівномірно. Основний мінус в тому, що постановка дугового протеза - складний і тривалий процес, потрібно приготуватися до частих відвідин стоматолога.

Скільки буде коштувати лікування у ортопеда?

В індивідуальному порядку з доктором можна визначити, які зубні протези краще в конкретній ситуації, тоді і буде ізвестнацена лікування.

  1. Поставити коронку можна за 5000 рублів, а можна і за 15 000 рублів, все залежить від матеріалу.
  2. Установка винира коштує приблизно 12 000 рублів.
  3. Мостовідний протез буде коштувати близько 18 000 рублів.
  4. Ціни бюгельного варіюють від 15 000 р до 25 000 рублів.
  5. Нейлонову конструкцію можна встановити за 30 000 рублів. Вартість часткового знімного пластиночного протеза (не на всю щелепу) дорівнює 15 000 рублів, а повний обійдеться трохи дорожче. Важливо пам`ятати, що в багатьох клініках існують акції на протезування за зниженою ціною, а також знижки для пенсіонерів.

Що кажуть пацієнти

Які зубні протези краще, відгуки бувають найрізноманітніші. Комусь більше підходить незнімна конструкція, а кому-то і знімна. Але цей момент залежить не тільки від побажань пацієнта, але і від стану його зубів і ясен.

Igor Eremeev. Спочатку мені поставили протез з нейлону, але виявилося, що у мене алергія на цей матеріал. Як я потім дізнався від знайомих, у багатьох з них теж були подібні реакції. Потім мені поставили поліуретановий протез, і я повністю ним задоволений! Та й про випадки алергічних реакцій на нього нічого не чув. Він дуже легкий, але при цьому набагато міцніше протезів з інших матеріалів!
Віра. На жаль, в 23 роки через неправильне лікування я втратила верхній зуб. Добре, що не передній, але все одно потрібно було думати про протезування. В майбутньому я збираюся робити імплантацію, тому мені не хотілося ставити мостовідний протез, щоб обточувати сусідні здорові зуби! Доктор запропонував мені знімний протез, як тимчасовий варіант на місце відсутнього зуба. Спочатку мені зробили зліпок, а вже через день я прийшла отримувати готовий протез. Мені подобається, що він такий дешевий і добре сидить. Як тимчасовий варіант для тих, у кого втрачений дальній зуб, я раджу саме таке протезування. Звичайно, заміщати передній зуб він не зможе, все-таки пластмаса, на якій тримається штучний зуб, відрізняється за кольором від ясен.
Антоніна. Мені поставили мостовидний протез в минулому році. Спочатку було незручно з ним ходити, тому що він натирав ясна, доводилося часто відвідувати лікаря. Але потім я до нього звикла і вже кілька місяців у мене немає ніяких проблем. При посмішці штучні зуби не відрізниш від справжніх.

Принципи вибору протеза

При виборі варто пам`ятати про наступне. Якщо дефект малий, тобто втрачено один зуб або кілька, найкраще підійде мостовидний протез або протезування коронками. Якщо обсяг протезування великий, краще вибирати нейлоновий протез, якщо немає алергії на матеріал. Дугового - теж хороший варіант.

Отже, однозначно сказати прозубние протези, що якісь краще, а якісь гірше, не можна. Все залежить від клінічної ситуації, а також від фінансових можливостей пацієнта. У будь-якому випадку, до вибору ортопедичної конструкції варто поставитися відповідально, а, можливо, і обійти не одну клініку в пошуках найбільш відповідного варіанту.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже