Коронку мені, коронку! Цирконієві коронки - новітнє досягнення стоматології

Зміст:

  1. Цирконієві коронки - вид і переваги
  2. Переваги цирконієвих коронок
  3. Виготовлення цирконієвих коронок
  4. Відгуки про коронки з діоксиду цирконію

Цирконієві коронки - нова стоматологія Фото: Zsolt Bota Finna - Fotolia.com

Сучасна стоматологічна практика з її багатим досвідом в сфері дентального протезування сьогодні намагається використовувати щадні матеріали у вигляді коронок.

На першому етапі становлення стоматологічного протезування застосовували різні метали, дорогоцінні метали, які 100% гарантії безпеки не давали, нерідко викликали алергічні реакції,запалення ясен. Для вирішення цієї проблеми 40 років тому винайшли для коронок більш підходящий матеріал з нейтральними властивостями - кераміку, що має все-таки один істотний недолік - крихкість.

І, нарешті, поєднуючи в одному матеріалі міцність металу і гіпоалергенність кераміки, вчені створили коронки на основі діоксиду цирконію самого безпечного і комфортного способу протезування на сьогоднішній день.

Цирконієві коронки одне з останніх досягнень стоматології. Каркаси коронок, виготовлених з діоксиду цирконію, мають міцність, яку можна порівняти з металевими, але за якістю вони перевершують їх значно. Коронки з діоксиду цирконію близькі до натуральних тканин зуба. Цирконій має гіпоалергенні властивості, а коронка з діоксиду цирконію на кілька десятків років зберігає колір і форму. Тому цирконієві коронки сьогодні це універсальне і безпечний засіб. Протези з діоксиду цирконію без проблем приживаються в людському організмі, не створюючи при цьому відчуття дискомфорту. Крім коронок з діоксиду цирконію виготовляють такожвініри і зубні мости. Звичайно, цирконієві коронки матеріал дорогий, але це тільки підтверджує їх якість бездоганний естетичний ефект, довговічність, відсутність алергічної реакції

Керамічні коронки на зуби сьогодні виготовляють в основному з порцеляни або діоксиду цирконію. Залежно від матеріалу, з якого зроблені керамічні коронки, їх поділяють на порцелянові і цирконієві коронки.

Керамічні коронки без металу в своєму складі мають тільки кераміку. Цим вони відрізняються від коронок металокерамічних, де під шаром кераміки металевий каркас, який робить зуб з металокерамікою повністю непрозорим і помітно відрізняється на тлі власних зубів.

Цирконієві коронки - вид і переваги

Цирконієві коронки виготовляють з діоксиду цирконію найсучаснішого матеріалу для мостовидних протезів. Цирконієві коронки двошарові:

  • внутрішній шар - міцний каркас з діоксиду цирконію;
  • зовнішній шар - запечена на каркасі порцелянова маса.
Такий каркас зовсім небагато поступається по міцності металу, володіючи при цьому светопропускной здатністю, що дозволяє цирконієвим коронкам виглядати напівпрозорими, як натуральна емаль зуба. А ось металокераміка такий напівпрозорості не має, адже внутрішній металевий каркас цих коронок зовсім не пропускає світло, значно програючи цирконієвим коронкам в естетичному плані.

Переваги цирконієвих коронок

  • натуральна естетика - коронки повністю передають відтінки - світлопроникність і рівень прозорості характерні для природних живих тканин зубів;
  • біоінертністю - абсолютна нешкідливість для ротової порожнини;
  • ідентичність покриття коронки емалі власних зубів;
  • стабільні естетичні характеристики - з часом кераміка не втрачає своєї привабливості не тьмяніє, не темніє, не втрачає блиск (як, наприклад, пломби або реставрації);
  • щільне прилягання коронки до ясен;
  • цирконій - матеріал антибактеріальний, що створює для сусідніх зубів додатковий захист від карієсу;
  • надійна якість і тривалий термін експлуатації - в зв`язку з використанням «CAD / CAM технології» точність посадки коронки і її прилягання до Обточені зубу дуже висока. Це зводить до мінімуму ризики розвитку на кордоні «коронка - зуб» карієсу і підтікання слини з бактеріями під коронку;
  • незважаючи на легкість конструкції, каркас з діоксиду цирконію забезпечує її високу міцність, з роками не розхитується, не деформується і не змінює колір. Термін експлуатації цирконієвої коронки - 15 - 20 років без регулярної реставрації, і це не межа: дотримання всіх норм гігієни продовжує функціональність на все життя;
  • для максимальної відповідності коронки з власними зубами, іноді застосовують біосумісний матеріал - керамічну коронку на цирконієвої основі. Так досягається ефект повної ідентичності зуба і протеза. А пацієнт отримує максимальне задоволення, нову якість життя і сліпучу посмішку.

Недоліки цирконієвих коронок вартість. Зубні коронки з цирконію коштують дорого, тому що подібні технології не можуть бути дешевими. Дороге обладнання, а також висока собівартість витратних матеріалів (заготовок з оксиду цирконію) створюють високотехнологічну недешеву ланцюжок, але цирконієва коронка практично ідеально замінює живий зуб. Краса, якість і довговічність не можуть бути дешевими.

Ціна за одиницю на цирконієві коронки стартує від 16 000 рублів. І ще 1000 рублів - за пластмасову тимчасову коронку. Для порівняння - керамічні коронки коштують від 13 000 рублів за одиницю, плюс тисяча за пластмасову тимчасову, яка прикриває опудало зуб на час виготовлення постійних протезів.

Виготовлення цирконієвих коронок

Основа цирконієвих коронок монолітний кристал, з якого на спеціальному комп`ютеризованому верстаті виточується надточний протез. Моделювання коронок строго індивідуально. Готову коронку шліфують з нанесенням на неї спеціальної порцелянової емалі, колір якої підбирається відповідно до відтінками зубів пацієнта, тому такий зуб нічим не буде відрізнятися від натурального. Процес монтажу цирконієвої коронки дуже зручний. Незважаючи на підвищену міцність, що встановлюється каркас коронки дуже тонкий, а зона препарування зубної тканини мінімальна. Індивідуальне моделювання цирконієвих коронок забезпечує ідеальне прилягання до зубів, виключаючи необхідність підганяти коронки. Відомі випадки, коли стоматолог при огляді зубів брав цирконієву коронку за справжній зуб.

Поетапна технологія виготовлення цирконієвих коронок:

  1. Підготовка опорних зубів лікування карієсу, заміна ненадійних пломб, пломбування коренів зубів.
  2. Облицювання під коронки опорних зубів.
  3. Сканування підготовлених зубів спеціальною оптикою для створення комп`ютерної тривимірної моделі зубів.
  4. Сканована тривимірна модель зубів пацієнта завантажується в спеціальну програму, де створюють тривимірну модель майбутніх цирконієвих коронок. Тривимірна модель також двошаровий цирконієвий каркас і його порцеляновий облицювання.
  5. Тривимірну модель в цифровому вигляді передають на спеціальний фрезерний верстат, випилювати в автоматичному режимі з дуже твердого в обробці заготовки діоксиду цирконію цирконієвий каркас. Ні участі людини немає помилок, які він міг би допустити при литві каркаса.
  6. На наступному етапі цирконієвий каркас обпалюють в спеціальній печі, де він набуває міцність металу.
  7. Потім зубний технік наносить на каркас порцелянову масу пошарово, в ручному режимі. Кожен шар окремо запікається в спеціальній печі при високій температурі.
  8. Перед остаточним випалюванням коронку підфарбовують спеціальним барвником в тон натуральних зубів.

У сучасній стоматології технологія виготовлення цирконієвих коронок - найдосконаліша. При точному дотриманні технології вона дає можливість отримати протез високої точності і естетики. Проблеми можуть виникнути тільки через некомпетентність фахівців, які готують зуби або коронки. Не всі клініки прагнуть крокувати в ногу з часом, не всім по кишені придбати дороге устаткування. Відгуки про цирконієвих коронках для зубів складаються з декількох умов:

  • хороша підготовка зубів до протезування - якщо зуби проліковані недбало, то навіть найнадійнішу коронку доведеться знімати і протезувати заново (за статистикою таких випадків - 60%);
  • кваліфікація ортопеда - наскільки точно обпилено зуби, грамотно зроблені зліпки та відскановані зуби, залежить точність прилягання коронок і здоров`я зубів під ними;
  • кваліфікація зубного техніка - цирконієвий каркас виготовляється автоматично, але від майстерності зубного техніка залежить остаточна форма коронок і зовнішній вигляд.
Ольга. Москва. Пару років тому вибрала для себе цирконієві коронки і жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Виглядають натурально, а, головне, дуже міцні. Алергічних реакцій ніяких. Звичайно, дорогувато, два з гаком роки тому платила 15 тисяч рублів за один зуб (разом з роботою і тимчасової коронкою), але воно того варте.
Кирило. Новгород. Цирконієві коронки для мене краще керамічних, так як порцелянові згодом починають просвічувати і міняти колір біля ясен, а цирконієві і по міцності не гірше металокерамічних. Я як раз зараз такі ж собі поставив.
Артем. Томськ. Привіт всім! Я особисто коронок не ставив, поки можу обходитися менш радикальними методами, а ось один мій в минулому році поставив і точно пам`ятаю, що коронки були цирконієві. На передні верхні зуби зробили йому чотири коронки для шикарної посмішки. Результат себе виправдовує, але, дивлячись на його муки, я на таке б не зважився. Тесані зуби постійно нили і хворіли, поставили тимчасові коронки, і він постійно пив знеболюючі таблетки. Але коли поставили цирконієві коронки, про біль він забув, постійно крутився біля дзеркала і діставав мене розпитуваннями, чи відрізняються коронки від його зубів. Ефект, звичайно, приголомшливий, але я на таке не піду дорого (і це тільки декілька коронок!), Та й зубного болю я боюся.
Ксенія. Москва. У мене на передніх зубах четвертий рік стоять цирконієві коронки. Від своїх рідних не відрізнити, красиво і непомітно. Досить міцні, поки казусів з ними не було ніяких. А ось на зубі з металокераміки постійно свербить ясна алергія, схоже, на метал, у всякому разі, край ясен синюватого відтінку.
Митя. Тула. Цирконієві коронки коштують у мене на верхніх передніх зубах. До цього були вініри, але вони «закінчилися». Накладки на зуби, якщо я все правильно розумію, доводиться міняти. Вони у мене з 17 років і раз в 5 років, коли їх міняєш, зуб доводиться підточувати, що не йде ні в яке порівняння з діоксидом цирконію - біосумісний матеріал, естетичний, гіпоалергенний, підібраний під колір моїх зубів. Тепер посміхаюся як цей смайлик. Якщо не брати до уваги вартості, то все інше - суцільні плюси. Якщо фінанси дозволяють, не сумнівайтеся.

Цирконієві коронки або металокераміка - кожен вирішує сам у відповідності зі своїм смаком, здоров`ям і бюджетом, хоча в естетичному плані матові металокерамічні коронки, безумовно, програють перловим цирконієвим. Плюс негативний вплив на тканини ясен - вона може запалюватися, і металокерамічний протез доведеться міняти, а значить знову витратити і час, і гроші для досить сильною шліфування зубних тканин і частою депульпації зубів спеціально під металокерамічні коронки, термін придатності яких не перевищує 10 років.

Рано чи пізно кожному з нас доводиться задаватися по-справжньому хворим питанням протезування зубів. Кому-то треба відновлювати зуб повністю, кому-то - тільки частина. Діоксид цирконію - сенсація в стоматології, яка довгий час використовувалася для протезування суглобів, сьогодні це новітнє досягнення в ортопедичної стоматології доступно всім.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже