Депофорез: вдаримо електричним струмом по кісті і гранулеме

Зміст:

  1. Що таке депофорез і його переваги?
  2. Показання та протипоказання
  3. Скільки коштує така процедура?
  4. Як проводиться лікування
  5. Що думають пацієнти про депофорез?

Що таке депофорез. Фото: Kzenon - Fotolia.comАвтором методики депофореза є німецький професор Кнаппвост. Завдяки його розробкам, тепер стоматологи можуть лікувати кісти і гранульоми, не вдаючись до хірургічних методів лікування. При обробці каналів успіх лікування гарантується тільки в разі повної їх стерильності. Але звичайними методами домогтися повної стерильності практично неможливо. Тому на допомогу приходить депофорез.

Що таке депофорез і його переваги?

Що таке депофорез? Ця процедура, під час якої здійснюється вплив електричним струмом і гідроксидом міді-кальцію на кореневий канал. Таке лікування проводиться тільки на неживих зубах. Тобто, якщо у пацієнта є залишки пульпи, їх потрібно прибрати, а тільки після цього починати обробку електричним струмом.

Позитивні сторони методу:

  • корінь зберігає стійкість, завдяки тому, що при цій методиці втрачається мало зубних тканин;
  • практично немає ризику, що ліки вийде за верхівку кореня;
  • можливість провести повноцінну стерилізацію всіх зубних тканин;
  • не вимагається видалення верхівки кореня;
  • існує можливість вилікувати навіть важкопрохідні канали;
  • процедура проводиться недовго;
  • прийнятна вартість лікування.

Показання та протипоказання

Показання до проведення депофореза:

  • наявність у пацієнта «важкопрохідних» зубів;
  • при гангренозний пульпіті метод допомагає позбутися від гангренозного вмісту;
  • якщо канал облітерірован, тобто просвіт його вузький або повністю закритий, депофорез може допомогти;
  • для повторної пломбування каналів необхідно спочатку прибрати попередній матеріал за допомогою цього методу;
  • якщо в каналі є уламок стоматологічного файлу (інструменту для чищення), обробка електричним струмом допомагає витягнути його;
  • якщо на верхівці кореня є гранульома або кіста, за допомогою депофореза можна врятувати зуб;
  • якщо була перфорація, тобто стінка зуба пошкоджена, за допомогою гідроксиду міді-кальцію її можна відновити.

Протипоказань за все три, але вони досить серйозні:

  • вагітність;
  • алергія на мідь;
  • гній в області зубів або ясен.

Скільки коштує така процедура?

Коли пацієнтові рекомендують депофорез, ціна - те, чим він цікавиться в першу чергу. Обробка одного каналу обійдеться від 300 руб. до 700 руб. в залежності від клініки, яку ви виберете. Як правило, ціни на послуги можна дізнатися на сайті клініки або по телефону. Тому ви заздалегідь можете підрахувати повну вартість стоматологічного лікування.

Як проводиться лікування

Етапи проведення процедури:

  1. Спочатку доктор робить місцеву анестезію.
  2. Після цього розкриває за допомогою бору порожнину зуба і робить доступ до усть.
  3. На глибині від 5 до 8 мм лікар закріплює в каналі негативний голковий електрод.
  4. За щокою на протилежному боці закріплюється позитивний електрод. Він не повинен торкатися до зубів.
  5. Лікар включає прилад, тим самим подає струм силою 1-2 мА, при цьому в канал вводиться гідроокис міді-кальцію.
  6. За часом обробка 1 каналу займає близько 5 хвилин.
  7. Всі канали промиваються дистильованою водою.
  8. У порожнину зуба міститься паста, що містить гідроокис міді-кальцію.
  9. Зазвичай проводиться 3 сеансу з інтервалом в 10 днів.
  10. В кінці лікування канали пломбуються гутаперчею, і зуб відновлюється постійною пломбою.

Що думають пацієнти про депофорез?

Про застосування депофореза в стоматології відгуки, як правило, позитивні.

Марі. Я лікувалася в державній поліклініці. Після того, як мені зробили знімок нижньої шістки, сказали, що її потрібно буде видалити. Я залишила цей зуб і проходила з гранулемою 6 років, поки не сходила в приватну клініку, де мені запропонували зробити депофорез. Мені робили кілька процедур, після яких на зуб поставили коронку. Зуб мене більше не турбував, але я зробила знімок для профілактики. На знімку видно, що гранульома зникла повністю. Я вдячна тому німцеві, який придумав метод депофореза!
Анастасія. Я проходила цю процедуру. Була гранульома 5 мм на верхній п`ятірці. Минуло 2 роки після лікування, робили знімок, погіршень немає. Я задоволена, що вдалося зберегти коріння. До речі, моєї знайомої теж врятували зуб цим методом.

Депофорез гідроксиду міді-кальцію - це практично безболісний, щадний метод лікування, який дозволяє зберегти коріння зубів і пройти важкодоступні канали. Зуб простоїть довше через те, що під час лікування видаляється мало твердих тканин. Завдяки своїй ефективності метод набув широкого поширення.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже