Чи ставити зубні імплантанти? Відгуки пацієнтів допоможуть розібратися

Відгуки про зубних імплантатах можна зустріти найрізноманітніші

Імплантація зубів - дуже поширена на сьогоднішній день послуга. За допомогою імплантантнов, імплантованих в щелепу, можна усунути практично будь-які дефекти зубного ряду. Імплантант складається з титанового стрижня, який вростає в щелепу, сполучного елемента і власне штучного зуба. Відрізнити імплантант від справжнього зуба практично неможливо, природні зуби виглядають точно так само, як зубні імплантанти. Відгуки пацієнтів з імплантованими зубами бувають як позитивні, так і негативні. Багато що залежить від кваліфікації та майстерності спеціаліста-імплантолога. Але навіть при правильній установці штучного зуба можливі ускладнення.

Відгуки: ускладнення після імплантації

Після імплантації зуба можуть виникнути ускладнення, велика частина з яких піддається лікуванню. У рідкісних випадках позбутися від ускладнення не виходить, і доводиться вносити якісь зміни в установлений імплантант.

Ельза, Красноярськ. У мене після установки імплантанта з`явилося ускладнення: опухла ясна. Довелося розкривати і робити чистку. Але тепер все добре. Зуб повністю прижився за два місяці і більше ніяких проблем я поки не помічаю.
Алла, Рязань. У минулому році поставила чотири імплантанта на нижню щелепу. Спочатку все було добре, була просто щаслива. Але місяці через три з`явився біль в лівій стороні щелепи, що віддає в область щитовидної залози і в обидва вуха. Біль, хоч і не сильна, але практично постійна. Зробила мільйон знімків, пройшла обстеження у ЛОРа, невропатолога, ендокринолога, ревматолога. Ніхто нічого не знайшов. Все в нормі, відхилень немає. Лікувалася вітамінами, травами, різними процедурами на кшталт електрофорезу, але нічого не допомогло. Причина мого ускладнення неясна і то з ним робити - теж. Правда, останнім часом біль начебто стала слабшою. Залишається сподіватися, що організм впорається з проблемою самостійно і в майбутньому вона зникне зовсім.
Анастасія Павлівна, Ростов. Поставила імплантант більше семи років тому. З ним все нормально, поступово звикла, навіть не помічаю. А ось на сусідньому зубі тепер пляма. Справа в тому, що під час операції, коли зашивали рану після установки стрижня, двічі рвалися нитки. Мабуть, попалися неякісні. Загалом, швів наклали багато і стався крововилив під емаль сусіднього зуба. На ньому з`явилося невелике червона пляма. Тепер це пляма стало сірим і, мабуть, вже не зникне.

Якщо щось пішло не так

Будь-які хірургічно операції мають певний відсоток невдалого результату. Те саме можна сказати і до установки зубних імплантантів. Відгуки, погані і не дуже хороші, можна зустріти на багатьох інтернет-форумах і на стоматологічних сайтах. Пацієнти стурбовані станом здоров`я після втручання. Найчастіше причина - больові відчуття.

Анна Петрівна, Астрахань. Мені поставили імплантант на місце нижній п`ятірки, яку вже не можна було врятувати. Сама установка пройшла нормально, боляче не було, нічого не опухає. Але під час їжі відчувалася несильний біль. Мені сказали, що через якийсь час пройде. Минуло ось уже два роки, зуб досі болить при надкусиваніі. Сходила в іншу клініку, зробила знімок. Кажуть, стрижень стоїть нерівно. Треба переробляти. Тепер збираюся подавати претензію в першу клініку. Може, доведеться судитися. Не хочеться, а що робити? Задоволення дороге, перелечивать за свої гроші можливості немає.
Олена, Набережні Челни. Поставила відразу п`ять імплантантів знизу. Після установки довго не сходила пухлина і синці на щелепи, але це добре. Біль досі є, хоча пройшло вже чотири місяці. З`являється зазвичай після їжі і може тривати по дві-три години. Не скажу, що нестерпна, але все одно неприємно. За знімком все в порядку. Лікар каже, що це у мене така індивідуальна реакція. А в Інтернеті пишуть, що якщо все нормально, то ніякого болю бути не повинно. Сподіваюся, що з часом біль пройде.

У клієнтів стоматологічних клінік бувають різні думки і враження після установки зубних імплантантів. Однак потрібно зазначити, що відгуки пацієнтів частіше все ж бувають позитивні, особливо після роботи з висококласними фахівцями в клініках, які мають хорошу репутацію.

Зінаїда, Краснодар. Імплантанти - дороге задоволення, довелося довго на них збирати. Але воно того варте! У мене після травми не було трьох передніх зубів. Встановлювала штифти і коронки, конструкція виявилася ненадійною і через якийсь час благополучно випала під час їжі ... Зате тепер, ось уже три роки, я із задоволенням дивлюся в дзеркало. Зуби красиві і нічим не відрізняються від справжніх. І доглядати за ними потрібно так само, як за своїми зубами.
Ангеліна, Москва. Раджу всім застосовувати «правило двох докторів». Перш, ніж прийняти остаточне рішення про імплантацію, відвідайте як мінімум двох фахівців і вислухайте їх думку. Корисно поспілкуватися і з пацієнтами, які вже пройшли процедуру. Я сама працюю в стоматології і знаю, що дуже багато залежить від майстерності лікаря.
Максим, Казань. Ставити імплантант було абсолютно не боляче, та й за часом недовго. Проблем не було і немає. Головне - підібрати хорошу клініку. Мій знайомий вирішив поставити зуб дешевше, в якомусь незрозумілому закладі, до сих пір відчуває біль при натисканні. На здоров`ї краще не економити.
Наталія Іванівна, Москва. Минулого місяця поставили чотири імплантанта: два верхніх і два нижніх жувальних зуба. Випадок у мене був складний, зуб видалені давно і кісткова тканина, як мені пояснив лікар, деформувалася. Тому мені робили синус-ліфтинг. Зуби нили, але терпимо, пила знеболюючі, які лікар прописав. Зараз все добре, ніякого болю і дискомфорту. Добре, що знайомі порадили хорошого доктора, спеціаліста вищої категорії.
Микола, Томськ. Якщо все пройшло добре і правильно, нічого боліти не повинно. Максимум - трохи ниє кілька днів. Я поставив цілих дев`ять імплантантів на нижній щелепі. Зараз пройшло три місяці, завтра йду до лікаря. Він буде розкривати ясна і вставляти інші зуби. Сподіваюся, і далі все піде нормально.
Лена, Москва. Влітку поставила собі два імплантанта в хорошій клініці. Звичайно, це не дешево. Але вони служать тридцять років і більше, тому, я думаю, витрати цілком виправдані. Сам імплантант імпортний, клініка працює за шведськими технологіями. Мені дали гарантійний сертифікат від виробника імплантантів. Було абсолютно не боляче, ні під час, ні після установки. Сама установка зайняла хвилин двадцять, з усіма іншими процедурами - три дня. Це набагато швидше, ніж за традиційною технологією.
Віка, Нижній Новгород. Я поставила імплантант в минулому році. Все пройшло нормально, тільки обличчя три дні було опухле, не можна було на вулицю вийти. Інших проблем і ускладнень не помітила. Збираюся поставити ще два імплантанта.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже